(London)
Margaret Thatcher, a nyolcvanas évek legendás brit miniszterelnöke felkereste egykori hivatali lakhelyét, a Downing Streetet, ahol hosszú órákat töltött az új lakóval és családjával. Nem valószínű azonban, hogy Gordon Brownt és Thatcher bárónőt politikán kívüli baráti szálak fűzik egymáshoz.
A látogatás oka David Cameron, a toryk új vezetője lehet, akinek megválasztása óta egyetlen megnyilatkozása sem tükrözte Margaret Thatcher konzervativizmusát. Gordon Brown tudja, hogy kormánya előtt nehéz idők állnak: gazdasági visszaesés fenyeget, a szakszervezetek makrancosak, a kormányfrakciót idegesíti, hogy a miniszterelnök még mindig nem szakított George Bush iraki politikájával, a szavazók – bár a legújabb felmérések szerint jobban bíznak Brown gazdasági szakértelmében, mint Cameronéban – talán már kezdenek ráunni az évtizedes munkáspárti kormányzásra. Hónapokon belül alighanem előre hozott választások lesznek.
David Cameron azonban zöld- és felemás közoktatási politikájával máris rengeteg konzervatív szavazót veszített. Ezeket a torykat senki nem képviseli jobban, mint Margaret Thatcher, akinek a látogatása pontosan azt fejezi ki, amit sok konzervatív morog a bajsza alatt: „Cameronnál még Brown is jobb.” Egy tory honatya megvetően azt mondta, hogy Brown „felhasznál egy törékeny öreg hölgyet” a saját céljaira. Ez igaz, de a törékeny öreg hölgy látogatása nem jó hír egy törékeny fiatal konzervatív pártvezető számára sem.
Advisor to Peter Magyar Calls It “Good” if Tens of Thousands of Hungarian Farmers Go Bankrupt
