Tiltakozás a nemzeti vagyon elherdálása ellen

Az Élőlánc Magyarországért Mozgalom nagyszabású tüntetést rendez szombaton, szeptember 8-án a fővárosban, a megmozdulás célja a nemzeti vagyon még állami tulajdonban lévő részének megóvása a kormány pazarló gazdálkodása ellen. A szocialisták és szabad demokraták törvényjavaslatot nyújtottak be a parlamentnek, s ha azt elfogadják, akkor a köz tulajdonát gyorsan el lehet herdálni – mondta Molnár Oszkár fideszes országgyűlési képviselő, aki törvényjavaslatot nyújtott be e témában, amely megakadályozná a nagytőke hatalmának megerősödését.

Tolcsvai L. László
2007. 09. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Molnár Oszkár úgy gondolja, bár sokan meglepőnek tartják, hogy egy civil rendezvényen szólal fel fideszes képviselőként, mégis kötelessége a nemzet polgárainak figyelmét felhívni a kormánypártok szándékára, miszerint akár már szeptember 10-én, az első parlamenti napon elfogadhatják azt a vagyontörvényt, ami csak egy szűk nagytőkés csoport érdekeit szolgálja, s ami megkönnyíti Magyarország teljes kiárusítását.
Az ellenzéki politikus úgy látja: nyilvánvaló, hogy az előkészített, majd az Országgyűlésnek Sólyom László köztársasági elnök által visszaküldött vagyontörvény semmiképpen sem a nemzet, hanem a nagytőke érdekeit szolgálja. Molnár szerint még mindig nem késő fellépni a kormánypártok rablópolitikája ellen, ezért még az első őszi parlamenti nap előtt tiltakozni kell a magyarság vagyonát elherdáló törekvések miatt. Állítja, Sólyom László még tehetett volna valamit közösségi értékeink megmentéséért, ha a parlament helyett az Alkotmánybírósághoz küldi a vagyontörvényt előzetes normakontrollra. A fideszes politikus határozottan állítja: csakis polgári összefogással, a kormány idő előtti megbuktatásával lehet megakadályozni az ország teljes kiárusítását.
Nagy a tét – tette hozzá –, mert az ellenzéknek nincs lehetősége a parlamentben megakadályozni az újra beterjesztett törvény megszavazását. A szocialisták és szabad demokraták egyszerű többséggel elfogadhatják azt, s onnantól kezdve Molnár Oszkár szerint megkezdődhet a nagytőke megerősítése, a „köznép” teljes kisemmizése. Emlékeztetett: az alkotmány rendelkezései sem a parlamenti ellenzéknek, sem a köztársasági elnöknek nem adnak lehetőséget az előre hozott választások kikényszerítésére. Ezért a jelenlegi kormány és haszonleső holdudvara ámokfutását már csak a magyar nép állíthatja meg a demokrácia játékszabályai szerint. Ilyen eszköz lehet például a sztrájk vagy a tüntetés, de Molnár állítja: a legnagyobb erő az egységesen fellépő tömegben rejlik, a nép ugyanis választ, és ha szükséges, megdönti a hatalmat. Rámutatott, a rendszerváltás utáni diktatúra veszélye sosem látott méreteket öltött, ráadásul éppen azok a csoportok növelik befolyásukat, amelyek már egyszer padlóra küldték az országot.
A képviselő a helyzetet vázolva közölte: egy privilegizált, zártkörű részvénytársaság jönne létre a nemzeti vagyon kezelése céljából a vagyontörvény elfogadása esetén, a nyolc-kilenc millió kiszolgáltatott sorsú honfitársunknak pedig semmilyen beleszólása nem maradna a privatizációs tervek megvalósításába. A társaság vezetője félmilliárd forintnyi értékig önállóan dönthetne a vagyon eladásáról. Az ellenzéki honatya nemzeti érdekeket képviselő vagyontervezete az Országgyűlés asztalán fekszik, bár nincsenek illúziói afelől, hogy az MSZP–SZDSZ figyelmen kívül hagyja azt. Ebben a tervezetben kétharmados törvénynyel megszavazott költségvetési szervezet tagjai gyakorolhatnák az állami vagyon feletti tulajdonjogot, s nem lehetne „ötszázmilliónként széthordani a hazát”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.