Molnár Oszkár úgy gondolja, bár sokan meglepőnek tartják, hogy egy civil rendezvényen szólal fel fideszes képviselőként, mégis kötelessége a nemzet polgárainak figyelmét felhívni a kormánypártok szándékára, miszerint akár már szeptember 10-én, az első parlamenti napon elfogadhatják azt a vagyontörvényt, ami csak egy szűk nagytőkés csoport érdekeit szolgálja, s ami megkönnyíti Magyarország teljes kiárusítását.
Az ellenzéki politikus úgy látja: nyilvánvaló, hogy az előkészített, majd az Országgyűlésnek Sólyom László köztársasági elnök által visszaküldött vagyontörvény semmiképpen sem a nemzet, hanem a nagytőke érdekeit szolgálja. Molnár szerint még mindig nem késő fellépni a kormánypártok rablópolitikája ellen, ezért még az első őszi parlamenti nap előtt tiltakozni kell a magyarság vagyonát elherdáló törekvések miatt. Állítja, Sólyom László még tehetett volna valamit közösségi értékeink megmentéséért, ha a parlament helyett az Alkotmánybírósághoz küldi a vagyontörvényt előzetes normakontrollra. A fideszes politikus határozottan állítja: csakis polgári összefogással, a kormány idő előtti megbuktatásával lehet megakadályozni az ország teljes kiárusítását.
Nagy a tét – tette hozzá –, mert az ellenzéknek nincs lehetősége a parlamentben megakadályozni az újra beterjesztett törvény megszavazását. A szocialisták és szabad demokraták egyszerű többséggel elfogadhatják azt, s onnantól kezdve Molnár Oszkár szerint megkezdődhet a nagytőke megerősítése, a „köznép” teljes kisemmizése. Emlékeztetett: az alkotmány rendelkezései sem a parlamenti ellenzéknek, sem a köztársasági elnöknek nem adnak lehetőséget az előre hozott választások kikényszerítésére. Ezért a jelenlegi kormány és haszonleső holdudvara ámokfutását már csak a magyar nép állíthatja meg a demokrácia játékszabályai szerint. Ilyen eszköz lehet például a sztrájk vagy a tüntetés, de Molnár állítja: a legnagyobb erő az egységesen fellépő tömegben rejlik, a nép ugyanis választ, és ha szükséges, megdönti a hatalmat. Rámutatott, a rendszerváltás utáni diktatúra veszélye sosem látott méreteket öltött, ráadásul éppen azok a csoportok növelik befolyásukat, amelyek már egyszer padlóra küldték az országot.
A képviselő a helyzetet vázolva közölte: egy privilegizált, zártkörű részvénytársaság jönne létre a nemzeti vagyon kezelése céljából a vagyontörvény elfogadása esetén, a nyolc-kilenc millió kiszolgáltatott sorsú honfitársunknak pedig semmilyen beleszólása nem maradna a privatizációs tervek megvalósításába. A társaság vezetője félmilliárd forintnyi értékig önállóan dönthetne a vagyon eladásáról. Az ellenzéki honatya nemzeti érdekeket képviselő vagyontervezete az Országgyűlés asztalán fekszik, bár nincsenek illúziói afelől, hogy az MSZP–SZDSZ figyelmen kívül hagyja azt. Ebben a tervezetben kétharmados törvénynyel megszavazott költségvetési szervezet tagjai gyakorolhatnák az állami vagyon feletti tulajdonjogot, s nem lehetne „ötszázmilliónként széthordani a hazát”.
Cucurella szelleme? Hajhúzásért piros lap és az év védése a női Eb rangadóján + videó
