Megszokhattuk az angol szurkolók kapcsán, hogy csapatuk aktuális idegenbeli mérkőzését randalírozással kötik egybe. Tegnap Moszkvában sem volt ez másként, ahol az angol labdarúgó-válogatott lépett pályára az Eb-selejtező E csoportjának rangadóján Oroszország vendégeként. Négy szigetországi szurkolót már a meccs napjára virradóra összevertek. Mindanynyiuknál számos zúzódást és alkoholos befolyásoltságot állapítottak meg, kettőjük saját felelősségére távozhatott a kórházból, a másik kettőt közepesen súlyos állapotban az egyik moszkvai kórházban ápolják. Alaposan felforgatta az orosz fővárost a mintegy ötezer vendégdrukker érkezése, a meccs előtti biztonsági helyzet minden rádióadón vezető hír volt, nem csupán az éjszakai verekedések és a nagy érdeklődés miatt, hanem azért is, mert a meccsre Moszkva környékéről autóval érkező szurkolók már délelőtt hatalmas dugókat okoztak a fővárosban. A rendőrség azt közölte tegnap délelőtt, hogy csakis színjózan szurkolókat engednek be a stadionba. A belügyminisztérium jelezte, hogy a különlegesen képzett rendőri egységek mellett a belügyi katonák soraiban kommandósok is figyelemmel kísérik a helyszínen az eseményeket, hogy szükség esetén be tudjanak avatkozni.
A Luzsnyikij-stadion a szigorú intézkedések ellenére is megtelt, ha hihetünk az előzetes feltételeknek, közel nyolcvanezer józan néző láthatta, amint a vendégek a műfűhöz jobban szokott oroszok fölé nőttek a számukra viszonylag ismeretlen „borításon”. Közel fél óráig semmi rendkívüli nem történt a rangadón, amelyen a csoportelső horvátok vélhetően az angoloknak szurkoltak, hiszen esetleges vendég pontszerzés esetén ők biztos továbbjutónak számítottak volna. Az oroszok persze az életükért küzdöttek, amit Zirjanov 26. percben lőtt kapufája is bizonyít, ám az első játékrész összképének megfelelően az angolok szereztek vezetést. A 29. percben Rooney Owen továbbcsúsztatott labdáját mellel levette, majd pattanás nélkül, elemi erővel az orosz kapu közepébe vágta
(0-1). A háromoroszlánosok ezt követően ráültek az eredményre, amely számukra megfelelőnek tűnt. A második félidőben azonban nem tudtak ellenállni az orosz rohamoknak: Rooney szabálytalankodott tizenegyest érően, amit Pavljucsenko értékesített a 69. percben (1-1). Ez az eredmény még mindig kedvezett volna az angoloknak, de Pavljucsenko 73. percben szerzett második góljával megfordította a meccset a házigazda (2-1).
Ezután vált igazán izgalmassá a mérkőzés, de újabb gól már nem esett, ami azt jelenti, hogy az oroszok a vesztett pontok tekintetében megelőzték az angolokat – igaz, Izraelben még nagyon nehéz mérkőzés vár rájuk. Az angolok továbbjutása a zárófordulóban a horvátok elleni ki-ki meccsen dől el.
Tegnap az A csoportban is komoly izgalmak akadtak. Azaz csak akadhattak volna. Igaz, hogy csak a hajrában szerzett gólokkal – 83 percen át 0-0-s döntetlen volt az állás –, de Portugália végül 2-1-re nyert Kazahsztánban. Ezt követte az Azerbajdzsán–Szerbia találkozó, amelyen déli szomszédaink az „életükért” futballoztak: ha kikapnak, kiesnek. Ám ez fel sem merült, végeredményben simán, 6-1-re nyertek. Így ebben a csoportban is még teljesen nyílt a továbbjutás kérdése.
A C csoport rangadója, a Törökörszág–Görögország összecsapás legalább ilyen kiélezett küzdelmet hozott. A kiegyenlített mérkőzésen a görögök a 79. percben gólra váltották addigi legnagyobb helyzetüket, a leshatárról kilépett Amanatidisz szépen emelte át a labdát Demirel kapus fölött. Turan a 87. percben a kapufát találta telibe, 1-0-ra nyertek a görögök, ezzel kijutottak az Eb-re.
A B-csoportban a skótok, ha a biztos kvalifikációt nem is érhették el, de helyzetüket nagyban megkönnyíthették volna a Grúzia feletti győzelemmel. Meglepetésre azonban a grúzok 2-0-s csapást mértek az eddig remekül szerepelt szigetországiakra, akikre az olaszok elleni hazai meccs vár.
Európa-bajnoki selejtezők.
A csoport: Kazahsztán–Portugália 1-2, Azerbajdzsán–Szerbia 1-6, az élcsoport: 1. Lengyelország 24 pont/12 mérkőzés, 2. Portugália 23/12, 3. Szerbia 20/12 (19-9), 4. Finnország 20/12 (11-6). B csoport: Ukrajna–Feröer-szigetek 5-0, Grúzia–Skócia 2-0 C csoport: Málta–Moldova 2-3, Törökország–Görögország 0-1. E csoport: Oroszország–Anglia 2-1, Macedónia– Andorra 3-0, az élcsoport: 1. Horvátország 26/10, 2. Anglia 23/11, 3. Oroszország 21/10, 4. Izrael 17/10. F csoport: Dánia–Lettország 3-1, Liechtenstein–Izland 3-0. A többi mérkőzés lapzártánk után ért véget. Világbajnoki selejtező, Dél-Amerika: Venezuela–Argentína 0-2.
Perelne a tiszás pornós, ha nem tűnnek el a róla szóló cikkek, közben pörögnek a filmjei a neten + videó
