Az európai elit futballbajnokságok többségében a múlt héten két forduló pörgött le, s nincs megállás, a legjobbak most a Bajnokok Ligájában érdekeltek. Ma kiemelkedik a Roma manchesteri vendégjátéka, az előző kiírás negyeddöntőjének visszavágóján az angolok
7-1-re ütötték ki az olaszokat. Nemzetközi porondon ezzel a Manchester United legnagyobb győzelmét aratta az 1968–69-es idény óta, a Farkasok történetük legnagyobb vereségét szenvedték el. Most kisebb a tét, és az F csoport másik két csapatának (Sporting, Dinamo Kijev) erejét ismerve a továbbjutáshoz sem kell ördöngösség.
A házigazdák ötmeccses győzelmi szériát szerkesztettek össze, Sir Alex Ferguson csak holland kapusára, Van der Sarra nem számíthat. A vendégeknél több a gond, szombaton otthon 4-1-re kikaptak az Internazionalétól, ráadásul Panucci, Cassetti és Taddei nem játszhat. A csapatkapitány, Totti ennek ellenére optimista („A vereség ellenére jól játszottunk az Inter ellen”), ám ez inkább kincstári optimizmusnak tűnik. Az áprilisi meccsnek amúgy egyik fél sem tulajdonít túl nagy jelentőséget, az a vélemény, hogy az egy kivételes alkalom volt, amikor az egyik félnek minden, a másiknak pedig semmi nem jött össze.
A keddi kínálatból érdekes lehet még a Barcelona stuttgarti és az Arsenal bukaresti vendégjátéka, az Inter pedig otthon Milánóban, a PSV ellen próbálhatja meg kiköszörülni az első körbeli vereség csorbáját.
A mai BL-program, 32-es főtábla, 2. forduló. E csoport: Lyon–Glasgow Rangers, Stuttgart– Barcelona; F cs.: Dinamo Kijev– Sporting Lisboa, Manchester United–Roma; G cs.: CSZKA Moszkva–Fenerbahce, Internazionale– PSV; H cs.: Steaua Bucuresti– Arsenal, Sevilla–Slavia Praha.
Nem reális. A spanyol Primera Divisiónban a Sevilla megint veszített, a Barcelona Henry mesterhármasával ütötte ki a Levantét. A Real Madrid alig verte Bernd Schuster vezetőedző korábbi csapatát, a Getafét. Spanyolország, 6. forduló: Huelva–Valencia 0-1, Getafe–Real Madrid 0-1, Villarreal–Bilbao 1-0, Almeria–Santander 0-1, Atlético M.–Osasuna 2-0, Espanyol–Deportivo 1-0, Betis–Mallorca 3-0, Valladolid–Murcia 1-4, Levante– Barcelona 1-4, Zaragoza–Sevilla
2-0. Itáliában a torinói városi rangadót a Juventus nyerte Trezeguet kései góljával. Olaszország, 6. forduló: Torino–Juventus 0-1.
Fájó pofonnal kezdte a vb-előselejtezőket a magyar férfi-kosárlabdaválogatott
