Roman Kvasnica, a tavaly augusztusban megvert nyitrai magyar diáklány, Malina Hedvig ügyvédje egyértelműséget vár Dobroslav Trnka főügyésztől, aki megállapította ugyan, hogy védence ügyében mind a rendőrség, mind az ügyészség hibázott, de azt nem hajlandó kimondani, hogy megsértették-e jogait, és törvényes volt-e a vádemelés ellene.
Kvasnica így reagált arra a hírre, hogy a főügyész elvette a nyomozást és az ügyészségi felügyeletet a nyitrai rendőrségtől és ügyészségtől, öttagú csoportot hozott létre, amelyben két nyomozó, két ügyész és a belügyminisztérium egy szakértője kapott helyet. Trnka szerint a csoport újra meghallgatja a tanúkat, s kihallgatja azt a fiatalembert is, Robert B.-t, akiről egészen pontos fantomképet készített a rendőrség Hedvig elmondása alapján, s akiről egy másik nyitrai férfi azt állította, szélsőséges csoport tagja.
Mindezzel együtt azonban azt is bejelentette a főügyész, a nyomozás a Malina Hedvig ellen megfogalmazott vád – hamis vallomás- és eskütétel – ügyében folyik majd, a diáklány megtámadását lezáró vizsgálatot nem kívánja megnyitni. Jozef Sátek nyugalmazott rendőrtábornok, aki elemezte az első nyomozás rendőri mulasztásait, érthetetlennek tartja a főügyész döntését. Szerinte bár igaz, hogy sok bizonyíték elveszett, de az első nyomozás hiányosságai miatt kötelessége Trnkának elrendelni az új nyomozást.
Nevelőszülőknél élő gyermekek gyűjtöttek meghatározó élményeket az ÁGOTA® Táborban
