Az uralkodó a BBC-nek adott interjújában bánatát fejezte ki, hogy az Egyesült Királyság nem használta fel a Rijád által átadott értesüléseket a 2005. július 7-i merényletekkel kapcsolatban. „Bár elküldtük Nagy-Britanniába az információinkat, ők nem léptek semmit, és később mindenki tudja, mi történt” – mondta a szaúdi király.
A kijelentést a hat repülőgépből álló szaúdi légi kötelék megérkezése előtt világgá kürtölte a brit tömegtájékoztatás, felháborodott reakciókat váltva ki a britekből. A titkosszolgálat szerint semmilyen információt nem kaptak a szaúdiaktól, míg az áldozatok hozzátartozói a merényletek hátterének teljes vizsgálatát követelik újfent. Gordon Brown miniszterelnök irodája közölte, a szaúdiak és a britek titkosszolgálata nem működik együtt különösen szorosan, így „ez egy olyan eset, amelyben nem értünk egyet”.
A szaúdi uralkodó útja során elsősorban a terrorizmus elleni harc mellett emeli fel szavát, amely szerinte még 20-30 évig is eltarthat. A király elégedetlenségét fejezte ki amiatt, hogy az általa indítványozott nemzetközi terrorizmus elleni központot nem állították fel, annak ellenére, hogy minden érintett kiváló ötletnek tartotta az ENSZ égisze alatt működő, főként információszolgáltató intézmény létrehozását.
Abdullah személyében húsz év után érkezett újra Szaúd-Arábia uralkodója a szigetországba hivatalos látogatásra.
Tiltakozó képviselők. Abdullah király londoni utazása évek türelmes diplomáciai erőfeszítéseinek köszönhető, amely során a két ország egymás szoros szövetségesévé vált. Ennek ellenére az ellenzéki Liberális Demokrata Párt vezetője, valamint a kormányzó Munkáspárt egyes képviselői bojkottálják a szaúdi király látogatására szervezett ünnepségeket, és részt vettek a sivatagi királyság nagykövetsége előtt rendezett tiltakozáson. A tüntetők Szaúd-Arábia szerintük emberi jogokat sértő belső rendje, valamint a nők ottani helyzete ellen tiltakoznak. (S. L. S.)
Evakuálás kezdődött a Gázai övezet középső részén
