Több mint egy hónappal ezelőtt, szeptember 20-án hozott ítéletet a Fővárosi Bíróság Kaszab Csaba X. kerületi MSZP-s önkormányzati képviselő ügyében. A politikust hivatalos személy által elkövetett vesztegetés bűntettével vádolta meg az ügyészség, ám az ítéletről a bíróság és a Fővárosi Főügyészség a sajtónak nem adott tájékoztatást. Annyit lehet tudni, hogy az ítélet azért nem lett jogerős, mert a vádlott fellebbezett ellene. MSZP-s forrásaink egyébként azt állítják: a politikus még a kőbányai szocialista frakcióval sem közölte, hogy egyáltalán lesz bírósági tárgyalás, és az ítéletről azóta sem adott számot. Kaszab egyébként vasárnap délután nem vette fel a telefonját. Az Indexnek ugyanakkor Molnár Zsolt, az MSZP budapesti ügyvezető elnöke úgy nyilatkozott, hogy első fokon született ítélet Kaszab Csaba ügyében, amit az MSZP nem kíván kommentálni, hiszen meg kell várni a jogerős döntést. Ezután alakítják ki a szocialisták az álláspontjukat, és akkor vonják le az esetleges konzekvenciákat.
*
A Fidesz kőbányai szervezete felszólította a szocialistákat, ne takargassák tovább Kaszab Csabának és a kőbányai MSZP-nek a viselt dolgait. Kaszab az ügy indulásakor a X. kerületi önkormányzat alpolgármestere volt, a képviselő-testületnek pedig jelenleg is tagja. A kőbányai Fidesz az Országos Sajtószolgálatnak eljuttatott közleményében emlékeztet arra, hogy egy szocialistákhoz közel álló vállalkozó feljelentése alapján 2005-ben vesztegetés, hivatali hatalommal való viszszaélés, és 17 millió forint kenőpénz átvételének gyanúja miatt indított eljárást az ügyészség a szocialista alpolgármester ellen.
Kaszab Csaba, Andó Sándor és Novák Gyula már ezt megelőzően is több korrupciógyanús ügy főszereplői voltak – állítja Weeber Tibor helyi Fidesz-elnök és Révész Máriusz elnökségi tag, akik közleményükben így folytatják: „Az Állami Számvevőszék 500 millió forintos kárt állapított meg a Kőbányai Vagyonkezelő Rt.-nél, 3 milliárd forinttal ragadt be átmenetileg az önkormányzat a K&H–Kulcsár Attila- ügyben. Kaszab Csaba és Novák Gyula, az MSZP jelenlegi elnöke főszervezője volt a kőbányai fiktív tagtoborzásnak, és ezzel sikerült átvenniük a hatalmat a X. kerületben. A sajtóban is megjelent hírek szerint úgy duzzadt 1500 főre a kerületi MSZP taglétszáma, hogy a kőbányai önkormányzat által megbízott vállalkozóknak nemcsak pénzt kellett visszafizetni az illetékeseknek, de még a munkásaikat is be kellett léptetni papíron a megfelelő szocialista alapszervezetbe, akik nevében azután Kaszabék elvárásai szerint szavaztak és szavaznak a mai napig. Kaszab Csaba 2002-től 2006-ig a kőbányai önkormányzat szocialista alpolgármestere, 2006-ban az MSZP fővárosi képviselőjelöltje, jelenleg is az MSZP kőbányai elnökségének tagja. 2006 októberétől a kőbányai szocialista frakció vezetője, amiről az ítélethirdetés után a múlt hónapban lemondott. Kaszab Csaba volt kőbányai szocialista alpolgármester korrupciós ügyében szeptember 20-án a bíróság első fokon ítéletet hirdetett. Az ítélet ellen a vádlott védője fellebbezett, az ügyészség tudomásul vette azt. Kaszab Csaba és a szocialisták azóta mindent elkövetnek, hogy az ítélet titokban maradjon. A Fidesz kőbányai szervezete ezért felszólítja a szocialistákat, ne takargassák tovább Kaszab Csabának és a kőbányai MSZP-nek a viselt dolgait!”
A Magyar Nemzetnek tegnap Pótor Andrásné, egykori kőbányai MSZP-tag úgy nyilatkozott, hogy Kaszab Csaba és Novák Gyula a fiktív tagbeléptetésekben főszerepet játszott. Az ügy miatt Pótorné több párttársával Hiller István elnöksége idején az országos pártvezetéshez fordult, aminek az lett az „eredménye”, hogy elrendelték a tagrevíziót, ám azt azok felügyelték, akik a tömeges tagtoborzást szervezték. Vagyis Kaszabék – hallhattuk az ex-MSZP-s hölgytől, aki mindezek miatt 2005 tavaszának végén kilépett a pártból, ám az év júniusában többedmagával feljelentést tett a Fővárosi Főügyészségen. Az ügy a Legfőbb Ügyészségre került, amely egy hónap múlva elutasító választ küldött Pótor Andrásnénak, azt javasolván, hogy forduljanak inkább a bírósághoz. Ezt a hölgy és társai azért nem tették már meg, mert „megunták a nyolcévnyi Canossa-járást”.
A Campus Fesztivál szervezői elhatárolódnak az erőszaktól
