Amszterdami zavargások
Legalább tizennyolc autót felgyújtottak Hollandia fővárosának bevándorlók által lakott negyedében helyi fiatalok tiltakozásul az ellen, hogy egy marokkói származású fiatalembert lelőttek a rendőrök. A 22 éves Bilal B. pszichiátriai kezelés alatt állt, s egy rendőrőrsön két embert megkéselt, mire a rendőrök agyonlőtték. (MN)
A pápa a vallásról
Sohasem szabad az erőszak igazolására felhasználni a vallást, a hit a béke eszköze kell hogy legyen – hangsúlyozta XVI. Benedek pápa vasárnap Nápolyban. A Szent Egyed Közösség által szervezett, háromnapos béketalálkozón zsidó, muzulmán, buddhista és keresztény (köztük ortodox és anglikán) vallási vezetők előtt beszélve a szentatya felszólította a vallások követőit, hogy használják hitüket a népek megbékélésének elősegítésére. (MTI)
Oldfield váltott
Megelégelte az állam túlzott beavatkozását a magánéletbe, legutóbb például a dohányzás betiltását, és brit földről áttelepedett Spanyolországba Mike Oldfield ír származású zenész és szerző. (MTI)