Röviden

MTI
2007. 11. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Brüsszeli szigorítás
Brüsszel. Az Európai Bizottságnak a terrorizmus elleni küzdelem hatékonyságát célzó új csomagja tartalmazza a légiutas-nyilvántartási adatállomány amerikai mintára történő cseréjét szolgáló, uniós szintű rendszer kiépítését is. A csomag foglalkozik a terroristák kiképzésének és toborzásának megakadályozásával, és bűncselekménnyé minősítené
a nyilvános izgatást. (L. I.)

Szlovák–magyar különbségek
Pozsony. Noha mindkét országban vannak határozottan elutasítandó szélsőséges erők, Magyarország és Szlovákia parlamentje között lényeges különbség van: a magyar Országgyűlésben ezek az erők nincsenek jelen, a szlovák parlamentben viszont igen, mi több, a pozsonyi kormányban is ott ülnek a szélsőségesek – nyilatkozta Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke a szlovák Hospodárské Noviny lapnak. (MTI)

Házelnöki kérés a csángókért
Budapest. A román házelnökhöz fordul Szili Katalin a moldvai csángó magyar gyermekek anyanyelvű oktatása érdekében. A magyar házelnök ezt azután nyilatkozta, hogy moldvai csángók ügyében érintettekkel egyeztetett tegnap. Solomon Adrián, a Moldvai Csángó Magyarok Szövetségének elnöke elmondta: jelenleg 1400 gyermek tanulja a magyar nyelvet anyanyelvként, további kilencezernek viszont nincs erre lehetősége. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.