Ukrán–magyar agrár-együttműködés
Elsősorban a növénytermesztésben, a szőlészetben, a borászatban van jó esély arra, hogy Ukrajna és Magyarország közösen tevékenykedjen a mezőgazdaságban – tájékoztatott Benedek Fülöp, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium szakállamtitkára, miután hazatért a két ország között Lvovban zajló tárgyalásokról. A megbeszélés során Ukrajna ígéretet tette arra, hogy megtiltja területén a tokaji név helyi termékeken történő használatát. Ehhez azonban hazánknak el kell juttatnia keleti szomszédunknak azokat a nemzetközi fórumokon született dokumentumokat, amelyek biztosítják Magyarország számára a tokaji név kizárólagos használatának jogát. (MTI)
Rekordnövekedés Litvániában
Négyéves rekordot döntött Litvániában a gazdaság növekedése az idei harmadik negyedévben. A GDP bővülése – éves összehasonlításban – megközelítette a 11 százalékot, a második negyedévi, 8 százalékos ütem után – közölték a litván statisztikai hivatalban. A növekedés hajtóereje a belföldi kereslet volt, amit az egyre élénkebb hitelfelvétel táplált. (MTI)
Csökkenthető lenne a távfűtés áfája
Az Európai Unió bármely tagországának kormánya dönthet a kedvezményes áfakulcs bevezetéséről a távfűtésnél – mondta Kovács László, az Európai Bizottság adóügyi felelőse. Az uniós tagállamok tavaly állapodtak meg abban, hogy a nagy munkaigényű szolgáltatásokra csökkentett áfakulcsot alkalmazhatnak. A kompromisszum részeként ezt a lehetőséget kiterjesztették a kedvezményezett ágazatok közé nem tartozó távfűtés- és melegvíz-szolgáltatásra is. Az uniós megállapodás szerint a kedvezményes áfakulcs nem lehet kisebb 5 százaléknál. (MTI)
Bankot robbantott Yamal Barcelonában
