Joshua Redman, a kortárs dzsessz egyik legenergikusabb képviselője lép fel triójával a Millenáris Teátrum színpadán holnap nyolckor. Eredetileg nem zenésznek készült. Szociológus és jogász ambíciókat hagyott félbe, amikor apja, Dewey Redman koncertjein fellépve a profi zenélést választotta.
Joshua Redman első zenei élményeit egy kaliforniai zeneiskolában szerezte, ahol indiai és indonéz tradicionális zenékkel találkozott, zenei karrierje 1991-ben kapott lendületet, amikor az első helyen végzett a Thelonious Monk International Jazz tehetségkutató versenyen. A szaxofonos több mint egy évtizede a nemzetközi dzsesszélet élvonalába tartozik.
A budapesti koncerten Omer Avital basszusgitárossal és Greg Hutchinson dobossal lép fel. Az akusztikus trió debütáló albumát, a Back Eastet mutatja be, amely áprilisban jelent meg; a lemezen visszaköszönnek Redman kaliforniai évei, a közel-keleti, az indiai, az indonéziai és az afrikai zenei hatások.
A tökéletes összefoglalás
