Tudatosan félrevezetett szegediek?

Tudatosan félrevezette a szegedieket, az egyetemi szenátust és a város közgyűlését Botka László polgármester – jelentette ki Hüvös László (Fidesz). A politikus arra a lapunkban is megjelent hírre reagált, hogy az eredeti tervek szerint 67 milliárd forintból megépülő kétezer ágyas klinikai tömb helyett csupán egy 370 ágyas épülhet 12 milliárd forintból.

Munkatársunktól
2007. 11. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Meghiúsulhat a Gyurcsány Ferenc által a 2006-os kampányban meghirdetett biopoliszprogram, mert a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) nem kap elegendő pénzt az eredetileg kétezer ágyasra tervezett új klinikai tömb megépítéséhez. Kalmár Ferenc (KDNP) arra hívta fel a figyelmet: a városi egészségügyi integrációnál az egyik legfontosabb érv az volt, hogy csak ebben az esetben kaphat támogatást a város a biopoliszprogram megvalósításához. Emlékeztetett: szeptemberben döntött arról a közgyűlés, hogy átadja egészségügyi intézményeit az SZTE számára, az egészségügyi kormányzat azonban már három hónappal korábban eldöntötte, hogy nem támogatja nagy projektként a biopoliszprogramot. – Mára megértettük, hogy a nyáron kezdeményezett két rendkívüli közgyűlésre miért nem jöttek el a baloldali képviselők – mondta Kalmár, hozzátéve: az egészségügyi tárca döntésének ismeretében nyilván nem akartak vitázni az integrációról.
– Ismét bebizonyosodott, hogy az MSZP–SZDSZ-koalíció egészségügyi reformja megtévesztésen és légvárakon alapul – áll abban a közleményben, amelyet Baláspiri Csaba, a Csongrád Megyei Közgyűlés egészségügyi bizottságának elnöke juttatott el lapunkhoz. Baláspiri tudatja azt is: a megyei önkormányzat a kialakult helyzet miatt követelni fogja az egészségügyi tárcától a Csongrád megyei egészségügyi intézmények ágyszámának bővítését.
Ványai Éva, a Szegedi Közgyűlés egészségügyi bizottságának MDF-s elnöke szerint az integráció elsődleges oka az volt, hogy fenntarthatatlan a városban jelenleg 39 telephelyen folytatott gyógyítótevékenység, a magas színvonalú és hatékony rendszer kialakításához egy kézbe kellett kerülnie az ellátásnak. Hozzátette: ebben a helyzetben a város minden politikai erejének össze kellene fognia a lehető legtöbb uniós forrás lehívása érdekében. Botka László az MTI megkeresésére az egészségügyi bizottsági elnök nyilatkozatához nem kívánt semmit hozzáfűzni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.