Meghiúsulhat a Gyurcsány Ferenc által a 2006-os kampányban meghirdetett biopoliszprogram, mert a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) nem kap elegendő pénzt az eredetileg kétezer ágyasra tervezett új klinikai tömb megépítéséhez. Kalmár Ferenc (KDNP) arra hívta fel a figyelmet: a városi egészségügyi integrációnál az egyik legfontosabb érv az volt, hogy csak ebben az esetben kaphat támogatást a város a biopoliszprogram megvalósításához. Emlékeztetett: szeptemberben döntött arról a közgyűlés, hogy átadja egészségügyi intézményeit az SZTE számára, az egészségügyi kormányzat azonban már három hónappal korábban eldöntötte, hogy nem támogatja nagy projektként a biopoliszprogramot. – Mára megértettük, hogy a nyáron kezdeményezett két rendkívüli közgyűlésre miért nem jöttek el a baloldali képviselők – mondta Kalmár, hozzátéve: az egészségügyi tárca döntésének ismeretében nyilván nem akartak vitázni az integrációról.
– Ismét bebizonyosodott, hogy az MSZP–SZDSZ-koalíció egészségügyi reformja megtévesztésen és légvárakon alapul – áll abban a közleményben, amelyet Baláspiri Csaba, a Csongrád Megyei Közgyűlés egészségügyi bizottságának elnöke juttatott el lapunkhoz. Baláspiri tudatja azt is: a megyei önkormányzat a kialakult helyzet miatt követelni fogja az egészségügyi tárcától a Csongrád megyei egészségügyi intézmények ágyszámának bővítését.
Ványai Éva, a Szegedi Közgyűlés egészségügyi bizottságának MDF-s elnöke szerint az integráció elsődleges oka az volt, hogy fenntarthatatlan a városban jelenleg 39 telephelyen folytatott gyógyítótevékenység, a magas színvonalú és hatékony rendszer kialakításához egy kézbe kellett kerülnie az ellátásnak. Hozzátette: ebben a helyzetben a város minden politikai erejének össze kellene fognia a lehető legtöbb uniós forrás lehívása érdekében. Botka László az MTI megkeresésére az egészségügyi bizottsági elnök nyilatkozatához nem kívánt semmit hozzáfűzni.
Márki-Zay ismét önazonos: újra lámpavasakról fantáziál
