Újabb szerződés az FKGP székházára

Papíron ismét eladták az FKGP fővárosi, Belgrád rakparti székházát. Az ügyletet lebonyolító Hegedűs Péter – aki jelenleg a párt képviselője – kevéssel 1,3 milliárd forint felett értékesítette a 3800 négyzetméteres épületet, amely az ingatlanfejlesztők álma: teljes dunai panoráma, szemben a Gellért-hegy.

Villányi Károly
2007. 11. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egymást váltogató pártelnökök, a bírósági perek tucatjai átláthatatlanná teszik az FKGP körüli eseményeket. Az irodákból, üdülőkből, ingóságokból álló, sokmilliárdos kisgazdavagyon azonban nagy kísértést jelent. A Magyar Nemzet úgy tudja, a szebb napokat megélt párt Belgrád rakparti székházának eladásáról szeptemberben ismét megállapodás született. Információink szerint Hegedűs Péter az FKGP képviseletében eljárva, egymilliárd-háromszázhúszmillió forintos árat kialkudva szerződést írt alá a Média Center Campona Vállalkozó Kft.-vel. A céget Kruppa Péter ügyvezető képviselte a megállapodás megkötésekor. Az ügyletet bonyolítja, hogy több magánszemélynek, illetve gazdasági társaságnak jelentős követelése van a párttól, amelyről a szerződés meglehetősen furcsán rendelkezik.
Szeremley Huba badacsonyi borász például – aki korábban, még a 2002-es kampány idején, Torgyán József elnöklése alatt 200 millió forintos foglalót tett le a székházért, és szintén adásvételi szerződést kötött az ingatlanra – csak akkor kapna pénzt, ha a Dot-Ing Kft. vételi jogi és tulajdonjogi kérelmét jogerősen elutasítja a földhivatal. A Dot-Ing Kft., illetve annak vezetője, Balogh Károly még 2004-ben bukkant fel. Deák József akkori pártelnök ugyanis a tatai ingatlanvállalkozót, Baloghot bízta meg az ingatlan értékesítésével, aki már többször kijelentette, hogy bármikor képes tőkeerős vásárlót hozni, ám a jelek szerint az adásvételt az ő megkerülésével kívánják végrehajtani.
Deák Józsefet egyébként a szolnoki Kovács István József követte a párt élén, akit az ellenoldal – köztük éppen Balogh – nagy választmánya Szentirmai Ferencre cserélt 2005 tavaszán. Egy másik pártrendezvényen eközben – a kereszténydemokrata babérokra is törő – Hegedűs Péter volt rádióbemondót választották elnökké. A Legfelsőbb Bíróság határozata értelmében most ő az FKGP képviselője. Baloghék ebbe nem törődtek bele, és Szentirmai lemondását követően Cseh Sándort választották a párt élére. Az ő bejegyzését azonban jogerősen törölték. Tény az is, hogy Hegedűs legitimitását ugyancsak bíróságon támadták meg. Az ügyben még nem született jogerős ítélet.
A szerződés megkötése igencsak meglepte Szeremley Hubát, hiszen korábban végrehajtási eljárást kezdeményezett, mert így akart a pénzéhez jutni. Az eljárást azonban egy per miatt felfüggesztették, ami lehetővé tette a megállapodás aláírását. Hegedűsék ugyanis bíróságon támadták meg a Szeremley által követelt összeget, amit aránytalanul magasnak tartanak. (A 200 millió forint és kamatai egy – még Kovács István József elnöklete alatt aláírt – megállapodás értelmében 320 millió plusz kamataira növekedett.)
Balogh Károlyt is váratlanul érte az adásvétel, hiszen abban a tudatban élt, hogy az ingatlan vételi joga őt illeti meg.
Szeremley Huba lapunk kérdésére elmondta: érthetetlen, miképpen történhet meg, hogy egy végrehajtásról szóló jogerős határozatot mondvacsinált okokból felfüggeszszenek. – Ma Magyarországon az igazságszolgáltatás nem üti meg a Kádár-, illetve a Rákosi-időkre jellemző szintet – fogalmazott.
Balogh Károly a Magyar Nemzetnek úgy nyilatkozott, hogy ingatlan átruházásánál kizárólag a tulajdoni lapra bejegyzett jogokat kell kötelező érvénnyel figyelembe venni. Hozzátette, a székház értékesítésekor a bejegyzett jogokat semmilyen formában nem vették figyelembe, tehát az adásvétel nem jöhetett létre. Közölte azt is, hogy a szerződéskötés napján árverési hirdetményben meghirdetett árverési eljárás volt folyamatban, így Hegedűs Péter nem rendelkezhetett a lefoglalt ingatlanról a végrehajtó tudta és beleegyezése nélkül.
Hegedűs Péter hosszasan beszélt lapunknak, ám végül úgy döntött, hogy visszavonja a nyilatkozatát. Ezt azzal indokolta, hogy az ügylet még üzleti titok. Az azonban már korábban kiderült, hogy Hegedűsék Szeremley Huba adásvételét színleltnek tartják. Természetesen ebben a kérdésben is majd a bíróság mondja ki a végső szót. Szeremley 2002-ben 700 millió forintot adott volna az ingatlanért, amit a Hegedűs-féle csapat kevesell, szerintük ugyanis ez kimeríti a feltűnő értékaránytalanság tényállását, az átadott 200 millió forintot pedig egyszerűen burkolt párttámogatásnak nevezik, amire Torgyán Józsefnek a 2002-es választási kampányban szüksége volt. Balogh Károly és a Dot-Ing vételi joga egyszerűen lejárt, így azzal szerintük nem kell foglalkozni.
Újabb csavart jelenthet a történetben, hogy Szeremley Huba követelése időközben a Dunapart 2005 Kft.-hez került, így a székházról szóló adásvételi szerződésben tévesen szerepeltetik a badacsonyi szőlőtulajdonost. Információink szerint egyébként a megállapodás végrehajtását a ténybeli tévedések ellenére megkezdték, így az 50 millió forintos foglalón felül az ingatlant terhelő 100 millió forintnyi követelést fizetett ki a Média Center Campona Kft. A cégnek a fennmaradó összeget a szerződés szerint jövő év december 31-ig kell kifizetnie.
A kisgazdaszékház vitathatatlanul a párt legértékesebb ingatlana, azonban továbbra is kérdéses, hogy mi lesz a fővárosi és vidéki irodák, üdülők és egyéb ingóságok – köztük több értékes festmény – sorsa.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.