Tegnap délután a fővárosban, a Budakeszi úton a 22-es BKV-busszal karambolozott egy személyautó, amelynek 63 éves alcsútdobozi sofőrje a helyszínen meghalt. Vasárnap Tapolca és Sümeg között ketten vesztették életüket, amikor egy autó fának ütközött. Pest megyében, Csomád és Veresegyháza között az útról lesodródott autóban a sofőr hunyt el. Szombaton a 83-as út Győr és Pápa közötti szakaszán egy 23 éves gyarmati fiatalember rohant kocsijával egy fának. A latyakos, csúszós aszfalt okozhatta azt a Nyírbátor belterületén bekövetkezett balesetet is, amelyben egy 34 éves férfi halt meg. A frontális karambolban a másik vezető fejsérülést szenvedett, biztonsági övet egyikük sem használt.
Egy 48 éves kecskeméti férfi vesztét az okozta Kisizsákon, hogy ittasan, a kocsma előtt leült az úttest közepére. Az arra haladó autó vezetője későn vette észre, és halálra gázolta. A rendőrség továbbra is keresi annak a teherautónak a sofőrjét, aki még péntek éjjel ütött el egy mindeddig szintén ismeretlen középkorú férfit Halásztelken. Bényi Mónika, a Pest megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese kérdésünkre elmondta: a nyomokból látszott, hogy egy nagyobb gépjármű gázolta el, majd mintegy 200 méteren keresztül vonszolta az áldozatot. A vezető segítségnyújtás nélkül továbbhajtott, a rendőrség várja az eset felderítését segítő bejelentéseket. A sajtóreferens hangsúlyozta: a megyében ritkán fordul elő hasonló, cserbenhagyásos baleset, és általában sikerrel jár a nyomozás.
Dobson Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője lapunknak hangsúlyozta: a téli idő beköszöntével rendszerint megnő a balesetek száma, az autósoknak fel kell készülniük a megváltozott útviszonyokra, hajnali lefagyásokra. A tűzoltóknak vasárnap délutánig összesen nyolc, halállal végződött esethez kellett kivonulniuk, négyen közúton haltak meg, három holttestet különböző vizekből – tóból, kútból, csatornából kellett kiemelniük, egy ember pedig lángokban lelte halálát. A tűzoltók tegnap reggel oltás után, a törmelékek között találtak rá egy férfi holttestére, aki bennégett csépai házában. A ház tetőszerkezete is tönkrement, a tűz okát még vizsgálják.
Meg sem lepődünk: Magyar Péter legújabb embere is ukránpárti
