Robert Fico szlovák kormányfő nem vár koalíciós partnere, Vladimír Meciar döntésére a földalapban kirobbant korrupciógyanús botrány kapcsán, maga szólította fel Miroslav Jurena mezőgazdasági minisztert, azonnal mondjon le, ellenkező esetben a köztársági elnöktől kéri a tárcavezető felmentését. Fico tudatta partnereivel, „számára a korrupcióellenes harc olyan elvi kérdés, amely miatt érdemes elhagyni a koalíciót”.
Ismeretes, a restitúciós törvény értelmében gyanús körülmények között visszaszolgáltatott földterületek okán már tanácskozott a három kormánypárti elnök, de a Meciar vezette Demokratikus Szlovákiáért Mozgalom miniszterének, Jurenának a leváltását Ján Slota sem támogatta. A szakértők Fico „bekeményítését” azzal magyarázzák, hogy pártja, a Smer-Szociáldemokrácia igen népszerű, 40-45 százalékos eredménnyel is nyerhetne egy előre hozott választást. A kormányfő többször hangoztatta, terhes számára a koalíció.
Kassai támadás. Három szlovák szélsőséges megvert egy 16 éves sötét bőrű lányt Kassán, s azt kiabálták, hogy „takarodj Szlovákiából!”.
XIV. Leó pápa fogadta a Nobel-békedíjas venezuelai ellenzéki politikust















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!