Trump: Meryl Streep túlértékelt

Trump stábja nekiment Meryl Streepnek miután a 67 éves színésznő a Golden Globe-díj-átadón bírálta az Egyesült Államok következő elnökét.

Buzna Viktor
2017. 01. 09. 9:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kevés idő kellett hozzá, hogy a közösségi médiával igen jó barátságban levő Donald Trump támadásba lendüljön Meryl Streep ellen. A színésznőt – aki a minap a Golden Globe-díj-átadón keményen bírálta az Egyesült Államok következő elnökét – a politikus "Hollywood egyik legtúlértékeltebb színésznőjének" nevezte a Twitter közösségi oldalon. Egyúttal Hillary Clinton csatlósaként azonosította, aki, feltehetően a választások nyomán, "jelentős vereséget szenvedett el". Trump visszautasította Streep azon vádját, hogy korábban gúnyolódott volna a The New York Times mozgássérült újságíróján. A politikus állítása szerint gesztikulációjával csak azt utánozta, miként hunyászkodott meg a férfi, amikor egy saját maga által 16 évvel korábban írt cikket megmásított, hogy Trumpot rossz színbe tüntesse fel.

Donald Trump szóvivője szintén nemtetszését fejezte ki Meryl Streep beszéde kapcsán. Kellyanne Conway saját Twitter bejegyzésében bírálta az üzenetet, melynek közvetítésére a színésznő  felhasználta a díjátadón ráösszpontosuló figyelmet s hiányolta, hogy nem szólt a művésznő például ahhoz a fogyatékkal élő férfihez, akit a közelmúltban a közösségi médián élő adásban kínoztak meg csoportosan.

A tiszteletlenség tiszteletlenséget szül, az erőszak erőszakot. És amikor a hatalmasok arra használják pozíciójukat, hogy másokkal erőszakoskodjanak, mindannyian veszítünk – ezekkel a szavakkal ment neki a Golden Globe-díj-átadón Donald Trump megválasztott elnöknek Meryl Streep.

Bár az életműdíjjal kitüntetett színésznő nem említette név szerint Trumpot, a mintegy hat percig tartó, politikával átitatott beszédét lehetetlen volt félreérteni. Streep konkrétan egy 2015-ös eset miatt kritizálta a hamarosan hivatalba lépő elnököt. Sokak szerint Trump akkor egy beszédében a The New York Times mozgássérült munkatársából űzött gúnyt, igaz, az elnök következetesen cáfolta, hogy valóban az újságíró hátrányos helyzetén viccelődött volna.

„A szívem szakadt meg, amikor láttam, azóta sem megy ki a fejemből” – emlékezett vissza az említett beszédre Streep. Hozzátette, egy ilyen cselekedet az egész társadalomra árnyékot vet.

Ha azt a késztetést, hogy másokat megalázzunk, valaki a közéletben testesíti meg, egy hatalommal bíró valaki, az mindenkinek az életébe átszivárog. Hiszen ezzel gyakorlatilag felhatalmazást ad másoknak, hogy ugyanezt csinálják – folytatta az amerikai színésznő.

The New York Times rövid telefonos interjúban reagáltatta a beszédre Donald Trumpot, aki közölte: bár nem látta a színésznő beszédét, Merly Streep egy igazi Hillary-rajongó, ezért nem is várt tőle mást.

Nem lep meg, hogy a filmvilág liberálisaitól érkezett támadás – fogalmazott Streep beszédéről Trump. A megválasztott elnök ismét leszögezte: soha nem viccelődött a mozgássérült újságíró, Serge F. Kovaleski hátrányos helyzetén.  

Mindeközben az Ovális Irodából hamarosan távozó Barack Obama sem dicsérte Trumpot. A leköszönő elnök az ABC News hírcsatornának adott tegnap interjút, s ebben arról beszélt, miként oktatta ki utódját. Elmondása szerint korábban közölte vele, a Fehér Házat nem lehet úgy irányítani, mint a családi vállalkozást.

Vannak világvárosok, pénzügyi piacok és rengeteg ember a földön, akik komolyan veszik azt, amit mond – célzott a Trump kijelentései nyomán kavart diplomáciai botrányokra Obama. Az interjú középpontjában azonban az Egyesült Államok hírszerző szervezeteinek jelentése állt. A pénteken nyilvánosságra hozott dokumentum heves vitát váltott ki az Egyesült Államokban, miután abban azt állítják, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök „befolyásolási kampányt” rendelt el a 2016-os amerikai elnökválasztás során. Amerikai demokrata párti politikusok erőteljes választ szorgalmaznak a jelentésre. Trump és hátországa ugyanakkor érzékelteti: szerintük a hatalomból távozó politikai elit hadműveletéről van szó, amellyel Donald Trump választási győzelmét szeretnék kétségbe vonni.

Trump korábbi nyilatkozataiban ennek megfelelően bírálta az amerikai hírszerzői közösséget , az elmúlt napokban azonban mintha némileg módosított volna kommunikációján a beiktatására váró elnök csapata. Újabban nem vonják kétségbe, hogy történhetett hackertámadás – akár Kína, akár Oroszország részéről is – a kampány során, ám hangsúlyozzák, ez a választási eredményt érdemben nem befolyásolta, mivel a szavazatszámlálást végző technikai eszközöket semmilyen formában nem érintette a hackerek tevékenysége. Reince Priebus a Fox Newsnak vasárnap adott interjúban például valószínűsítette, hogy a megválasztott elnök elfogadja majd a jelentést. Ám egy jól irányzott ellencsapással rögtön a demokratákra terhelte a hackertámadásért a felelősséget, mondván, a párt valóságos mozgó célpont a kiberbűnözők számára, ahol elmulasztották kialakítani a megfelelő védelmet az ellen, hogy a támadók érzékeny adatokhoz férhessenek hozzá, hiába figyelmeztette a Demokrata Párt országos vezetését a veszélyre az FBI.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.