A cigarettacsikk lehet a jövő akkumulátora?

Amerikai dohányzásellenes szervezetek szerint a cigarettacsikk a leggyakrabban eldobott hulladék a világon, évente több mint 765 ezer tonna kerül a szemétbe.

2014. 08. 08. 15:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Dél-koreai tudósok szerint lehetséges energiát tárolni a cigarettacsikkekben. Az így tárolt energiát mobiltelefonok és elektromos autók működtetésére is fel lehetne használni – állítják a szöuli egyetem kutatói.

A héten publikált eredmények szerint a kutatók képesek a többnyire cellulóz-acetát rostokból álló súlyosan környezetszennyező cigarettaszűrőket egylépéses eljárással magas teljesítményű szénalapú anyaggá alakítani, amelyet a tudósok szuperkondenzátornak neveztek el.

A találmány a kutatók szerint több energiát képes tárolni, gyorsabban töltődik és tovább is üzemel, mint a jelenleg elérhető energiatároló technológiák.

A szuperkondenzátor olyan „zöld megoldást kínál, amely megfelel a társadalom energiaszükségleteinek” – nyilatkozta Jongheop Yi, a Nanotechnology című tudományos folyóirat legfrissebb számában megjelent tanulmány egyik szerzője. „A szén alacsony ára, magas porozitása, elektromos vezetőképessége és stabilitása miatt ígéretes anyagnak tűnik a szuperkondenzátorokban való felhasználáshoz” – tette hozzá Ji.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.