Boríték ikon
1°13°/1°
Magyar Nemzet logo
Újság ikon
Magyar Nemzet logo világosszürke
1°13°/1°
  • Orbán Viktor
  • Tisza-adó
  • nemzeti petíció
  • orosz-ukrán háború
  • Magyar Péter
  • Rovatok

    • Belföld
    • Külföld
    • Gazdaság
    • A Helyzet
    • Bayer Zsolt blogja
    • Tollhegyen
    • Vélemény
    • Poszt-trauma
    • Kultúra
    • Sport
    • Lugas
    • Így írnak ők
  • Magazinok

    • Tudomány
    • Autó-Motor
    • Országszerte
    • Mozaik
    • Ez történt 100 éve
    • Repeta
  • Napilap
  • For foreigners

    • IN ENGLISH
  • Politikai fogalomtár
  • Véleményváró
  • Kvízek
  • Keresztrejtvény
  • In English
  • Videó
  • Galéria
  • Podcast
  • Jobban mondva - heti véleményhírlevél
  • Feliratkozom a hírlevélre
  • Előfizetek az újságra
  • Közösségi média oldalak és csatornáink

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Adatvédelmi tájékoztató
  • Felhasználói feltételek
  • Általános szerződési feltételek
  • Hirdetési ÁSZF
  • Moderálási szabályzat
ORBÁN VIKTOR TISZA-ADÓ NEMZETI PETÍCIÓ OROSZ-UKRÁN HÁBORÚ MAGYAR PÉTER
Rendkívüli

Trump hivatalosan is megerősítette: Ali Hamenei halott

  • Magyar Nemzet
  • Autó-Motor

Törökországban csapnak össze a ralis csapatok + videó

Egy régi-új helyszín következik a Rali Világbajnokságban, tavalyelőtt tért vissza a vb porondjára.

wrctörök raliverseny2020. 09. 16. 10:46

Egy régi-új helyszín következik a Rali Világbajnokságban, tavalyelőtt tért vissza a vb porondjára. A versenynaptár egyik leglassabb murvás raliján otthon érzi majd magát a mezőny nagy része.

2018-ban hét év kihagyás után tért vissza a Rali Világbajnokságba a Török Rali. A Lengyel Rali helyét átvevő helyszín nagy túlélőnek számít, hiszen az elmúlt években hol kiesett, hol visszakerült a versenynaptárba. Korábban tél végén, nyáron vagy éppen ősszel rendezték meg ezt a megmérettetést. A verseny zaklatott sorsát jelzi az is, hogy most is felmerültek ellenérvek ez ellen a ralin ellen, de úgy tűnik azok nem értek célba. A hétvégén Törökországba csapnak össze a ralis csapatok, ahol a puha és gyors murvás észt utakat a durva és köves murvás török utak váltják.

Az időjárásra idén valószínűleg sem lesz panasz, így ősszel sem. Verőfényes napsütést jósolnak vasárnapra helyi zivatarokkal. 35 fokos hőmérséklet várható, amivel az év egyik legforróbb ralija vár a mezőnyre, s bizony ez sem könnyíti meg a csapatok dolgát. A Toyota nagyon elégedetten hagyta el Észtországot. A csapat és francia pilótája, Sebastien Ogier vezeti az egyéni és a gyártói ponttáblát. Két másik pilótája, Elfyn Evans a második, az ifjú tehetség, Kalle Rovanpera pedig a negyedik helyet foglalja el az egyéni ponttáblán. Nem lesz könnyű dolga ralisoknak a hétvégén. Por, forróság és nagyon töredezett nehéz utak várhatóak Törökországban.

2019-ben Sebastien Ogier húzta be az első helyet akkori csapatával a Citroennel. A francia márkának nagyon feküdt a terep. Kérdés, hogy a Toyotával mi lesz idén. Ogier minden bizonnyal azon lesz, hogy megismételje tavalyi sikerét, de ehhez azonban lesz egy-két szava az ellenfeleinek is. Ám Ott Tanak és Thierry Neuville is áldozatul esett a forróságnak és a köves hegyi utaknak 2019-ben. Esapekka Lappi az utolsó előtti gyorsaságin félig megpördült és defektje is volt, de még így is második lett a magára találó Andreas Mikkelsen előtt. Ogiernek idén még azzal is meg kell küzdenie, hogy elsőként rajtolóként az övé lesz a sepregető autó a többiek előtt, amiből a mögötte jövők profitálhatnak.

A Török Rali egy régimódi verseny lesz, ahol a győztes babér a legjobb mentális és fizikai képességű versenyző fejére kerül. Sebastien Ogier, aki a hírhedten nehéz Akropolisz Ralin is hajtott már, korábban elárulta, hogy még az a verseny sem ért a Marmaris-központú rali nyomába.

„Nagyon jó emlékeim vannak Törökországról tavalyról, mikor Juliennel megnyertük a ralit. Nem lesz könnyű azt megismételni. Ez mindenki számára egy nehéz verseny, de mivel mi nyitjuk a ralit, számunkra biztosan még nagyobb kihívást jelent majd. Egyébként nagyon izgatott vagyok, hogy mit tudunk elérni a Yaris WRC-vel. A felkészülés során futottunk egy-két jó tesztet, s hiszem, hogy fejlesztéseket hajtottunk végre és egy lépést előrébb léptünk az autóval kapcsolatban. Lássuk, mit sikerül elérnünk.” – szögezte le a világbajnokságban vezető pilóta.

 

A rali

A Török Rali központja ebben az évben is a Marmarisban, egy üdülővárosban lesz berendezve. A verseny a péntek esti két teszttel veszi kezdetét, amelyet a Marmaris központjából való elrajtolás követ. Szombaton a csapatok nyugat felé veszik az irányt, és ez a nap pont olyan lesz, mint a 2019-es. Ekkor 107 km-t tesznek meg, míg az utolsó napra egy összesen 90 km-es megmérettetés jut. Az utolsó szakasz, a Marmaris 2 lesz a Power Stage, ahol bonuszpontokért hajtanak a versenyzők. A 2020-as Török Rali még rövidebb és kompaktabb lesz a szokásosnál. A 12 gyorsasági szakasz 223 km-t tesz majd ki. Az össztáv: 707,81 km.

Az elmúlt időszak Török Rali győztesei:

2019 Sebastien Ogier (Citroën)

2018 Ott Tanak (Toyota)

2010 Sebastien Loeb (Citroën)

2008 Mikko Hirvonen (Ford)

2006 Marcus Grönholm (Ford)

2005 Sebastien Loeb (Citroën)

2004 Sebastien Loeb (Citroën)

2003 Carlos Sainz (Citroën)

 

A világbajnokság állása az Észt Rali után:

Egyéni

1. Sebastien Ogier (FRA) Toyota Racing WRT 79 pont

2. Elfyn Evans (GBR) Toyota Racing WRT 70 pont

3. Ott Tanak (EST) Hyundai WRT 66 pont

4. Kalle Rovanpera (FIN) Toyota Racing WRT 55 pont

5. Thierry Neuville (BEL) Hyundai WRT 42 pont

6.Teemu Suninen (FIN) M-Sport Ford WRT 34 pont

7. Esapekka Lappi (FIN) M-Sport Ford WRT 30 pont

8. Craig Breen (IRL) Hyundai WRT 25 pont

9. Sebastien Loeb (FRA) Hyundai WRT 8 pont

10. Pontus Tidemand (SWE) Toksport WRT 8 pont

Gyártók

1. Toyota Racing WRC 137 pont

2. Hyundai WRT 132 pont

3. M-Sport Ford WRT 83 pont

 

Fontos híreink

ukrajna

Nincs háború, nem kell félni – bizonygatja a Tisza Párt, miközben Ukrajna után a Perzsa-öböl is lángokban áll

indul a bakterház

Bendegúz visszatér! Csak az igazi rajongók hibátlanok az Indul a bakterház kvízben

Arne Slot

Slotot Wirtz sérüléséről kérdezték, a Liverpool szurkolói nem ilyen választ vártak

ukrajna

Hol az igazság mostanában?

Szabadság, egyenlőség, testvériség? Viccelni tetszenek? Meg demokrácia, szólásszabadság és emberi jogok? Hová tűntek ezek mostanában? Egyáltalán! Gondol itt valaki a jövőről valamit is?

Legolvasottabb

1
FTC

Robbie Keane nem tudott sokáig örülni a továbbjutásnak, a fejét fogta, majd ismét kiakadt

Robbie Keane nem tudott elmenni az MLSZ szabálya mellett az El-továbbjutás után.

2
Fradi

Bulgáriában súlyos vádakkal álltak elő a Fradi sikere miatt, dühöng a helyi sajtó

Égbekiáltó játékvezetői hibáról írnak a bolgár sajtóban, szerintük ráadásul nem először fordult elő.

3
telex

Magyar Péter ismét elveszítette a fejét, látványosan kiborult a kellemetlen kérdésektől

A pártvezér már baráti közegben sem tudja türtőztetni magát.

4
ferencváros

Furcsa kezdési időpontra tették a Fradi meccsét a Braga ellen, itt a magyarázat!

Az UEFA mai sorolásán eldőlt, hogy a két lehetséges portugál ellenfél, a Braga és a Porto közül Robbie Keane csapata a Bragát kapta.

5
juszt lászló

Juszt László durván megtámadta Orbán Viktort, de ő húzta a rövidebbet

Pörgetik a hazug, balos mantrát.

6
Ukrajna

Elesett a kulcsfontosságú ukrán város

Fontos előrenyomulási útvonalak nyíltak meg az oroszok előtt.

7
Sallai Roland

A Galatasaray edzője nem kertelt, ezért cserélte le Sallai Rolandot a Juventus ellen

A török csapat hosszabbításban jutott tovább a BL-ben, az olaszok edzője meg sem jelent a sajtótájékoztatón.

8
Aleksander Ceferin

Postafordultával válaszolt az UEFA: nem hagyják annyiban a magyarokat megsértő Kompany szavait

Aleksander Ceferin nem söpri a szőnyeg alá a kínos ügyet.

Magyar Nemzet logo

A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.

Előfizetek az újságra

Belföldi híreink

budai központi kerületi bíróság

Most kapaszkodjon meg mindenki: a bíróság szerint nem politikai indíttatásból támadta meg a fideszes aktivistát a snicceres plakátrongáló + videó

Ezért aztán nem is rendeltek el kényszerintézkedést.

kábítószer

Felszámolták a Pest vármegyei családi drogbizniszt

Egy anya osztotta tovább a fiától beszerzett drogot.

Berki Krisztián

Nem hozott áttörést a Berki Krisztián halála miatt indult nyomozás

Talán sosem derül ki, ki volt a 2022-ben elhunyt celeb dílere.

herczegh anita

Több mint ezerhatszáz koronavírus-árvát támogat a Regőczi-alapítvány

A pénzbeni támogatás mellett a családok mentális egészségére is figyelnek.

Külföldi híreink

Irán

Irán hat országra lőtte ki a rakétáit – válaszul az izraeli csapásokra + videó

Erősödnek az eszkalációs félelmek.

Zelenszkij

Kényszersorozás: A TCK-sok országszerte gyűjtik be a golyófogónak szánt civileket + videó

Kényszerítés, testi fenyítés, emberrablás – a tisztek semmitől nem riadnak vissza.

Izrael

Lángba borult a Közel-Kelet, Irán amerikai katonai létesítményeket is célba vett + videó

Trump üzent az iráni katonáknak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

  • Iratkozzon fel hírlevelünkre
  • Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
  • Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Bayer Zsolt
idezojelektörvényszék

Ez tűrhetetlen!

Bayer Zsolt avatarja

És nem is kell eltűrni.

Keresztrejtvény

Napi sudoku

Keresztrejtvény

Napi keresztrejtvény

Irán

Újabb háború tört ki, Vucsics ellen merényletet terveztek és politikai támadás alatt áll Magyarország energiaellátása

Itt vannak a hét legfontosabb külpolitikai történései.

Magyar Nemzet logo

A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.

Előfizetek az újságra
Feliratkozom a hírlevélre

Kövesse a Magyar Nemzet híreit a közösségi médiában és csatornáinkon:

Előfizetek az újságra
ImpresszumMédiaajánlatAdatvédelmi tájékoztatóFelhasználási feltételekÁltalános szerződési feltételekHirdetési ÁSZFModerálási szabályzat
A Magyar Nemzet kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © Minden jog fenntartva © 2026 Magyar Nemzet logo fehér
Mediaworks Content First

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.