A Porsche beadja a derekát: négyhengeresek jönnek

A Porsche vezérigazgatója, Matthias Müller nemrégiben megszellőztette egy új négyhengeres motor érkezését.

Vajda János
2014. 03. 30. 11:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Folytatni fogjuk méretcsökkentési stratégiánkat” – jelentette ki Matthias Müller, majd egyértelmű utalással azt is hozzátette, hogy egy új, négyhengeres bokszermotorcsaládon dolgoznak a mérnökök, amely első ízben minden bizonnyal a Boxster–Cayman páros következő nemzedékében debütálhat.

Azt még nem tudjuk, hogy mekkora lesz az erőforrás, ám legerősebb változatában, turbóval akár 400 lóerőt is teljesíthet. A méretét sokan 2,5 liter környékére tippelik, az szinte biztos, hogy 2 és 2,5 liter közötti hengerűrtartalommal rendelkezik majd. Elképzelhető, hogy az erőforrás a turbós mellett szívó kivitelben is megjelenik.

A Porsche esetében nem újdonság a négyhengeres motor: a gyártó nagyon sokáig rendelkezett négyhengeres erőforrásokkal, amelyekből szériagyártásban 3 literes volt a legnagyobb. Ez a 968-as karosszériájában, 1995-ben búcsúzott a kínálatból. Elképzelhető, hogy épp húsz évvel később debütál az új „négylövetű”.

A Porsche már a versenysportban is dolgozik négy hengerrel: az új 919 Hybrid versenyautóban egy V4-es teljesít szolgálatot, amelyet egy, az első tengelyre szerelt elektromotor támogat a még nagyobb teljesítmény elérésében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.