Ráadásul nem csupán a modellekkel támad, hanem a tervek szerint az árakkal a németek színvonalára akar kerülni az oroszlános márka. Carlos Tavares, a francia gyártó új vezére a tömegcikkek gyártója helyett egy kifinomultabb márkát kíván létrehozni a Peugeot-ból, amelynek példányai ugyanannyiba kerülnek, mint a Volkswagen autói. Amennyiben a terv beválik, a PSA ismét szép profitot termelhet.
Jelen pillanatban a Peugeot modellek nettó ára átlagosan mintegy 6,5 százalékkal alacsonyabb a megegyező kategóriás Volkswagen típusokéhoz képest. Tavares ezt a differenciát kívánja két lépcsőben csökkenteni: első ízben, 2016-ra 4,7 százalékra mérsékelné a szakember a két márka árai közti eltérést, míg 2020-ra már csupán 0–3 százalék különbséget engedne meg. Tavares szerint a legújabb Peugeot modellek ehhez kiváló okot szolgáltatnak, hiszen a 208, a 2008 és a 308 minőségben és technikában is a Volkswagen szintjére emelkedett.
Mindeközben, ahogy már korábban is beszámoltunk róla, a Peugeot palettája a következő 4 évben összesen 16 modellre szűkül a jelenleg kapható 25-ről, míg 2022-re csupán 13-féle autót gyártanának a franciák, jobban fókuszálva minden egyes típusra. A pletykák szerint a Peugeot lemond a miniautók gyártásáról a jelenleg futó 108-as nyugdíjazását követően, s a másik végletet sem lovagolják meg az oroszlánosok a 807-es felélesztésével – e két területen a testvérmárka, a Citroёn számára hagyna több helyet a PSA.
Továbbá a 207 CC, a 308 CC és a 4008 is utód nélkül távozik majd a kínálatból, s a csekély sikert elérő 3008, valamint 5008 jövője sincs biztonságban. Ehelyett a Peugeot a kisautók, a kompaktok és a középkategóriások fejlesztésére összpontosít, amelyek közt szedán, csapott hátú és kombi is szerepel a különféle vásárlói ízléseknek megfelelve. Persze a crossoverek sem maradhatnak ki a kategória divatos és népszerű mivolta okán, ezeket az új MP2 moduláris platformra építik majd a franciák.