A Donkervoort most egy különleges kiadást is piacra dobott D8 GTO Bare Naked Carbon Edition névvel. A rendkívül sportos vonásokkal ellátott négykerekű nevéből hamar rájöhetünk a turpisságra: itt bizony egy karbonban gazdag, leplezetlen verzióról van szó. A gyáriak célja nemcsak a szénszálas technológiájuk reklámozása volt, szerették volna megmutatni a D8 GTO igazi sötét oldalát.
A speciális kiadás egyébként kizárólag kozmetikai változások eredményeképp tér el az alapverziótól. Nemcsak kívül, hanem belül is mindenhol karbon borítja. A mérnökök olyan messze mentek, amennyire csak tudtak, így például a fényszórók háza, a motor takarólemeze és még a biztonsági öv rögzítési pontjai is szénszálas anyagból készültek. A gyáriak egy különleges fényezési procedúrát is elvégeznek az autó minden egyes elemén külön-külön, kézzel. A vásárló kívánsága szerint fényessé vagy mattá tudják varázsolni a kocsit, sőt ha az ügyfél úgy kívánja, akár valamilyen színárnyalattal is gazdagodhat az egyébként feketében kifejezetten jól mutató jármű.
Néhány kilótól azért sikerült megszabadítani a D8 GTO-t, köszönhetően a rengeteg karbonnak. Azért azt érdemes megemlíteni, hogy a Donkervoort autói egyébként is rengeteg szénszálas anyagot tartalmaznak. A D8 GTO például alapból 90 százalékban karbonból készül, így tulajdonképpen csupán a fényezés és néhány kisebb alkatrész tömegét sikerült megspórolniuk a gyáriaknak a Bare Naked Carbon Editionnel.
Habár a kocsiban rejlő technika nem változott, érdemes bepillantani a motortérbe. A D8 GTO-t az Auditól érkező 2,5 literes TFSI erőforrás hajtja, melynek teljesítménye 381 lóerő. Ezzel a 700 kilogrammnál is könnyebb járgány körülbelül 2,8 másodperc alatt teljesíti a 0–100-as sprintet, de 200-ig sem kell többet várnunk, mint 8,6 másodperc. A végsebesség 270 km/h, s ha valakinek ennyi nem lenne elég, annak gyorsan hozzáteszem, hogy az autó hátsókerék-hajtású, az erőt pedig ötfokozatú kézi váltó juttatja el a kerekekhez – teljessé téve a vezetés élményét.
Egy biztos: ha valaki valódi élményekre vágyik a kormány mögött, mindenképp érdemes a Donkervoort által is képviselt kategóriában keresgélnie, hiszen nem kell feltétlenül bestiális teljesítmény hozzá – ezt Szabó kolléga is bizonyíthatja.