Maradnak a mínuszok, jön a csapadék

Pénteken nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, kevés napsütés főként délen és nyugaton lehet.

TK
2012. 12. 13. 18:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kifejtették: pénteken nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, kevés napsütés főként délen és nyugaton lehet. Az északi, északkeleti országrészben hószállingózás, kisebb havazás, néhol ónos eső is előfordulhat. A déli, délkeleti szél elsősorban nyugaton megélénkülhet, helyenként erős széllökések is előfordulhatnak.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire mínusz 12 és mínusz 5 Celsius-fok között, a kevésbé felhős, havas tájakon mínusz 15 fok körül alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunától keletre mínusz 4 és 0, másutt plusz 1 és plusz 4 fok között várható.

Hétvégére érkezik a komolyabb csapadék

Szombaton túlnyomóan borult lesz az ég. Nyugat, délnyugat felől egyre többfelé várható csapadék; északon, északkeleten havazás, ónos eső, másutt a kezdeti ónos eső után egyre inkább eső valószínű. A minimumhőmérséklet mínusz 5 és plusz 2 fok között valószínű, a maximumok 0 és plusz 5 fok között alakulhatnak.

Vasárnap erősen felhős vagy borult lesz az ég. Többfelé várható eső, északon, északkeleten ónos eső, havas eső, havazás is lehet. A leghidegebb órákban mínusz 1 és plusz 3 fok várható. A nappali csúcshőmérséklet általában plusz 1 és plusz 6 fok között várható – olvasható az előrejelzésben.

Felkészültünk a télre

Az elmúlt napokban minden érintett minisztériummal egyeztettek a téli felkészülésről – közölte Bakondi György pénteken. Az elmúlt csütörtökön 115 embert sikerült a téli időjárás káros következményeitől megmenteni, közülük tízet a kihűléstől. Az energetikai és az útágazat is felkészült a télre, a személyi feltételek, az eszközök, valamint a szükséges források is rendelkezésre állnak. Az Állami Autópálya-kezelő (ÁAK) Zrt. 143, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. 751 járművet, önjáró hómarókat, illetve adapterekkel szerelt teherautókat tart készenlétben. A kereskedelmi gáztárolók 50 százalékra vannak feltöltve, ezt kiegészítik a stratégiai tárolókban lévő készletek.

Moratórium

December elsején életbe lépett a kilakoltatási moratórium, így lakóingatlant március 1-jéig bizonyos esetek kivételével tilos kiüríttetni. A kilakoltatási moratórium mellett október 15-e és április 15-e között, a fűtési szezon alatt egyes közfeladatot ellátó állami és önkormányzati intézményeknél tilos kikapcsolni a közműveket. Felfüggeszti december 21. és január 2. között a lejárt tartozások miatt a gázszolgáltatás kikapcsolását lakossági ügyfeleinél a Tigáz. Az EDF Démász a múlt héten közölte, hogy december 20. és 2013. január 6. között nem kapcsolja ki az áramot a számlatartozással rendelkező lakossági ügyfeleinél. Ugyanígy jár el az E.ON csoport is december 20. és január 7. között.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.