Bauer: Az MSZP és a DK is távolodik Bajnaitól

Remélem, hamarosan mindenki észhez tér – mondta Bauer Tamás, a Demokratikus Koalíció alelnöke a Békés megyei Csorváson.

TK
2013. 06. 13. 19:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormány leváltási lehetőségét mérlegelve megjegyezte: az ellenzéki oldal legerősebb pártja az MSZP, mely ebből kiindulva „arról ábrándozik, hogy egyedül is képes lehet Orbán Viktor hatalomból való eltávolítására” – mondta Bauer Tamás, aki a közelmúltban még hazánk megbüntetése mellett kardoskodott.

A DK alelnöke az Együtt 2014-ről annyit mondott: e párt tagjai abban bíznak, hogy a legutóbb a Fideszre és az MSZP-re szavazók közül sokan melléjük állnak, s Bajnai Gordon majd vezető szerepet játszik.

A korábbi SZDSZ-es képviselő arra utalt, hogy már sem az MSZP, sem a DK nem nagyon akarja támogatni Bajnai Gordon törekvéseit. A volt miniszterelnök viszont abban bízik abban, hogy országjárással felnőnek a remélt szintre, ám Bauer véleménye szerint országjáráson nem lehet a választók nagy többségével találkozni.

Arra kérdésre, hogy milyen esélyei vannak a baloldalnak, Bauer Tamás azt válaszolta, hogy az MSZP, a DK, az Együtt 2014 és a kisebb baloldali pártok egyértelmű összefogása sikert eredményezhet. Ehhez azonban gyors megegyezésre volna szükség, egyetlen vezetővel, közös listával. „Remélem, hamarosan mindenki észhez tér” – summázta véleményét a DK alelnöke.

Nem bírták ki a szocialisták. Fogadkozásuk ellenére mégis kötözködtek a kormánnyal árvíz idején. Annyiban azért megtartották Mesterházy Attila ígéretét, hogy a pártelnök azt mondta, támadni és kritizálni nem fogják a kormányt mindaddig, amíg le nem vonul az ár, s csak támadták, de valóban nem kritizálták. A kritika ugyanis jogos, logikus, megfontolásra érdemes ellenvetéseket feltételez, márpedig ilyesmiről szó sem volt. Ezúttal sem. Miként korábban sem, soha.

Olvassa el a Magyar Nemzet vezércikkét, melyből az is kiderül, hogyan vezették le egymáson a feszültséget az ellenzéki pártok.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.