Jógával palástolt szexbiznisz?

Pornófilmszereplők és -készítők is előadói voltak az első magyarországi Transformart jógafesztiválnak.

Magyar Nemzet
2013. 07. 12. 4:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Múlt héten rendezték meg Magyarországon először a „Transformart – Festival of Art & Tantra” művészeti jóga- és tantrafesztivált, amelynek honlapja szerint a célkitűzése a művészet és a tantra kapcsolatának, valamint a kettő gyakorlati alkalmazásának összegzése. Olyan művészet, amely képes felébreszteni a lelket, és felszabadítani a szellemet. A fesztivál a legkülönbözőbb programokat kínálta, úgymint Lírai erotika a filmben, Tantrikus tangó, valamint Tantrikus pszichodráma vagy a szexualitástól a remekműig. A programokat 3-4 napig tartó úgynevezett workshopokon lehetett igénybe venni.

A meghívott előadók és műhelyvezetők, akik szakmai és „tantrikus” múlttal rendelkeznek, különböző helyszínekről érkeztek: Dániából, Svédországból, Németországból, Argentínából, Romániából, Franciaországból, illetve hazánkból.

Az egyhetes eseménynek a Tapolcától néhány kilométerre fekvő Uzsa település adott otthont. Habár a rendezvény központjában a művészetek álltak, előfordulhat, hogy mindez csupán látszat, s valójában a pornográfia és szex kaphatta a főszerepet a jóga köntösébe bújtatva. Fény derült ugyanis arra, hogy a magyarországi fesztivál szervezői közt négy olyan civil szervezet van, amely közvetlenül kötődik a vitatott és botrányokkal terhes MISA jógamozgalomhoz (Movement for Spiritual Integration in Absolute – spirituális eggyé válás a teljességben mozgalom). A magyarországi rendezvényre éppen egy volt MISA-tag, Cecilia Tiz irányította rá a Magyar Nemzet figyelmét.

Horváth Csaba László

További részletek a Magyar Nemzet pénteki számában.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.