Takács Judit hadnagy elmondta: a nagyobb mértékben megrongálódott lakóházakból 49 embert kellett éjszaka rokonoknál elhelyezni. A katasztrófavédelem szóvivője megerősítette, hogy a vihar következtében egy gyermek könnyebben megsérült, miután Tiszabercelen leszakadt a lakásuk mennyezete.
A legtöbb épületkár Rakamazon volt, 182 létesítményt rongált meg a vihar, három ház vált lakhatatlanná, 18 embernek kellett ideiglenesen elhagynia az otthonát. Paszabon 81 épületben keletkezett kár, 25 nagyobb, 56 kisebb mértékben rongálódott meg. Két lakásból 14 embert költöztettek ki, őket szintén rokonok fogadták be. Tiszabercelen 8, Ibrányban 7 épületben keletkeztek viharkárok, két tiszaberceli lakóházat összesen 17 embernek kellett elhagynia.
Az épületeknek főleg a tetőzetét, a tűzfalait és a kéményeit bontotta meg a viharos szél. A megyei szóvivő tájékoztatása szerint a katasztrófavédelemhez csaknem 100 bejelentés érkezett a vihar után, ezek fele kidöntött vagy veszélyesen megdőlt fák, leszakított nagy faágak miatt. A szabolcsi tűzoltók több helyszínen péntek hajnalban is dolgoztak az élet- és a balesetveszély elhárításán – közölte Takács Judit.
Szombaton hazánk nagy részén túlnyomóan napos idő várható. Kezdetben délnyugaton, majd főleg északon, északkeleten lehet erőteljesebb a gomolyfelhő-képződés – olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) pénteki előrejelzésében. Helyenként kialakulhat záporeső, északkeleten egy-egy zivatar. Az északnyugati szél sokfelé megélénkül, főként a Dunántúl északi felén és a főváros térségében gyakran megerősödik. Zivatar térségében átmenetileg viharos széllökés is előfordulhat. A hőmérséklet szombat délután általában 24 és 28, késő este 16 és 21 fok között valószínű.
Vasárnap napos, gomolyfelhős idő valószínű, elsősorban északkeleten számíthatunk záporra, néhol zivatarra. Az északnyugati szél élénk, főként a Dunántúl északi felén és a főváros térségében gyakran erős lesz. Zivatar környezetében átmenetileg viharos széllökés is előfordulhat. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 10 és 16 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 28 fok között várható.