Fontos bejelentés: erre várt, aki gyermeket vállalna

A kismamák munkaerő-piaci visszatérését támogató, úgynevezett „gyed extra” bevezetéséről tárgyal szeptemberi ülésén a Fidesz parlamenti frakciója.

BuL
2013. 08. 30. 8:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormánypárt frakcióvezetője elmondta: az intézkedés lehetővé tenné a kismamák számára, hogy akár egy év alatt megkaphassák azt a támogatást a gyed keretében, ami több év alatt járna, ha például egy év után vissza akarnak térni a munkaerőpiacra. A jelenlegi szabályozás ugyanis hátrányt jelent ezen családok számára – tette hozzá Rogán Antal.

A közelgő szeptemberi frakcióülés fókuszában, mint mondta, a családtámogatási rendszer kiszélesítése mellett a rezsicsökkentés áll majd. Azt kérték a kormánytól, hogy jóval a fűtési szezon kezdete előtt határozza meg, mely területeket érinti majd a rezsicsökkentés. Kérték azt is, hogy az árcsökkenés az elmúlt év végéhez képest érje el a 20 százalékos mértéket – ismertette.

Rogán Antal közlése szerint a frakcióülésen várhatóan döntés születik arról, hogy a díjak csökkenése a fűtési szezon kezdetével vagy jövő év január 1-jén lépjen-e életbe.

Kitért arra, hogy a devizahitelesek megsegítése ügyében a Fidesz-frakció arra kérte a kormányt: vezessen be olyan szabályozást, amely minden olyan adósnak megoldást jelent; akiknek a lakás a hitel biztosítéka, csökkenjenek a törlesztőrészletek, illetve szűnjön meg az árfolyamkockázat.

Szerinte a kormány elsődleges célja, hogy az intézkedés minél kevesebbe kerüljön az adófizetőknek. Azt mondta, a bankok maguk is kockázatot vállaltak akkor, amikor ezeket a hiteleket „rátukmálták az emberekre”. Ezért jogos, ha a károk nagyobbik részét ők fedezik – jelentette ki a frakcióvezető. Kijelentette azt is, hogy a jegybank és a bankszövetség javaslata is egyfajta „szuper árfolyamgát”, amit ő nem tartana rossz megoldásnak.

Az MSZP és az Együtt 2014–PM megállapodásával kapcsolatban felidézte – az eddigi legviccesebb meghatározásnak minősítve azt – az LMP-s Schiffer András véleményét, miszerint létrejött a „Külön 2014”. Szerinte az elmúlt hetek „kicsit cirkuszában” a személyes érdekek domináltak, vagyis az MSZP és a belőle kiszakadt csoportosulások nem sokat tanultak a múlt hibáiból.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.