Bajnaiéknak a maffiózómúlt sem akadály

Bajnai Gordonéknak a maffiózómúlt sem akadálya a szövetségkötésnek – vélekedett Selmeczi Gabriella.

KG
2013. 09. 12. 10:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Selmeczi Gabriella ezt arra utalva mondta csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján, hogy szerdán a PestiSrácok.hu arról írt: Bajnai Gordon egy orgazdaságért elítélt, kétes hírű vállalkozóval – aki jelenleg egy civil egyesület vezetője – kampányolt májusban Komáromban.

A Fidesz szóvivője a cikket úgy kommentálta, hogy ezzel egy újabb botrányra derült fény az Együtt–PM Szövetséget vezető Bajnai háza tájáról, „egy elítélt bűnözővel szövetkezett a választási győzelemért” a volt miniszterelnök.

A maffiózókörökben „Kis Görbe” névre hallgató vállalkozót, akivel közösen kampányolt Bajnai Komáromban, korábban jelentős értékre, folytatólagosan elkövetett orgazdaságért jogerősen elítélték – mondta Selmeczi, hozzátéve, hogy a „Bajnai új szövetségese” által vezetett banda fő profilja a motorcsónaklopás volt, de megpróbálkoztak azzal is, hogy benzint csapoljanak le egy tankhajóról.

A kormánypárt szóvivője mindezt úgy értékelte: az erkölcsi bizonyítvány megléte messze nem szükséges Bajnai Gordonéknak ahhoz, hogy szövetséget kössenek valakivel, hiszen a maffiózómúlt sem akadály.

Ilyen a bukott baloldal: együtt bűnszövetségben, bárkivel, „Gyurcsány, Mesterházy, Bajnai bűnözőkkel együtt, kémekkel, »Kis Görbékkel«, Portikokkal készül a választásokra” – fogalmazott Selmeczi.

A Hajdú-Bétben kisemmizett ötszáz magyar családon túl, úgy tűnik, hogy más áldozatai is voltak Bajnai Gordon „üzleti húzásainak” – mondta Zsigó Róbert, a Fidesz szóvivője szeptember 7-én tartott sajtótájékoztatóján. A kormánypárti politikus a Heti Válasz cikkére utalva kifejtette: a Hajdú-Béthez hasonló módon ment tönkre Bajnai Gordon és édesapja keze alatt egy másik nagy agrárcég is a kilencvenes években. A bajai International Food Rt. nevű gabonavállalat sok más, Bajnaihoz köthető vállalkozáshoz hasonlóan offshore jellegű volt, és már a kilencvenes években 8 milliárd forintos forgalmat bonyolított – tette hozzá.

Korábban lehullott a lepel arról, hogy milliárdos osztrák céghálója van a Bajnai családnak, inkább adóznak Ausztriában, mint idehaza, és hogy e cégháló a rendszerváltozás előtti Magyarország közpénzein indult fejlődésnek. „Bajnai Gordon üzletemberként és politikusként is akármibe fogott, mindig a magyar emberek, a magyar családok húzták a rövidebbet, a Bajnai család, az üzleteikben érintett rossz bankárok és mohó offshore-lovagok pedig mindig jól jártak” – jelentette ki a Fidesz szóvivője.

Helytelennek tartja Selmeczi Gabriella Illés Zoltán keddi parlamenti magatartását, de a környezetvédelmi államtitkár bocsánatot kért Szél Bernadett LMP-s képviselőtől, és ennél többet a kormánypárt nem vár el tőle. Selmeczi Gabriella ezt csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján mondta újságírói kérdésre, emlékeztetve: Illés Zoltán és a Fidesz-frakció nevében Kocsis Máté kommunikációs igazgató is elnézést kért az LMP-s képviselőtől.

Az államtitkár magatartása helytelen volt, még akkor is, ha Szél Bernadett nem mondott igazat napirend előtti felszólalásában – közölte a Fidesz szóvivője, aki megismételte: a bocsánatkérés megtörtént, „ennél többet nem várunk el Illés Zoltántól”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.