Laborc újabb levelet küldött

Laborc Sándor ismét levélben jelezte, hogy nem hajlandó megjelenni a bizottsági ülésen.

LM
2013. 11. 05. 5:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lap emlékeztetett: Laborc Sándor távolléte miatt már a múlt héten is le kellett mondani az ülést. A Népszabadság értesülése szerint a volt NBH-vezető szinte ugyanazt a levelet küldte el Mile Lajosnak, mint a múlt héten; annyival egészítette ki, hogy az Országgyűlésről szóló törvény alapján nem hozható létre vizsgálóbizottság egyedi jogi felelősség megállapítására, „nem terjedhet ki a vizsgálat továbbá olyan ügy megvizsgálására, amely folyamatban levő büntető-, szabálysértési, polgári vagy hatósági eljárás tárgya”. A Portik–Laborc-találkozók ügye viszont ebbe a kategóriába tartozik – írta a lap.

Közben újabb három hónappal, február 7-éig meghosszabbította a Központi Nyomozó Főügyészség a Portik Tamás, az 1990-es évek olajszőkítési ügyleteiről ismert Energol Rt. egykori igazgatója és Laborc Sándor korábbi titkosszolgálati vezető találkozóinak ügyében hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás miatt indított nyomozást – közölte az ügyészség sajtószóvivője hétfőn.

Az Alkotmányvédelmi Hivatal április 25-én oldotta fel a Portik Tamás és Laborc Sándor közötti két megbeszélésről készült hangfelvétel titkosságát. Az anonimizált leiratokat feltették az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának honlapjára. A dokumentumok szerint 2008-ban két alkalommal találkozott egymással Portik Tamás és Laborc Sándor, két másik ember társaságában. A megbeszéléseken készült hangfelvételek szerint Laborc a Portiktól származó, közéleti szereplőkre terhelő információkat a nyilvánosság előtt akarta felhasználni. A hangfelvételek leirataiból kiderült, Portik félt attól, hogy 2010-ben a baloldal elveszti a választásokat, és mindent megtett volna, amit kérnek tőle.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.