A közleményben arra reagáltak, hogy Tóth Csaba keddi sajtótájékoztatóján felszólította Papcsák Ferenc fideszes polgármestert és országgyűlési képviselőt: vonja vissza a parlamentben kedden tárgyalt törvényjavaslatát, amelynek értelmében 99 évre ingyen egy állami cég vagyonkezelésébe kerülne a kerülethez tartozó Városliget. Tóth Tarlós István főpolgármester közbenjárását kérte a park egy része beépítésének megakadályozásához, és ha ez eredménytelen lesz, népszavazást kezdeményeznek az ügyben.
Az önkormányzat azt írta: Tóth Csaba országgyűlési képviselő az elmúlt egy hónapban csaknem száz olyan javaslattal állt elő a parlamentben, amelyek szinte egyike sem érinti a kerületét, köztük volt a 9. kerületi térfigyelő rendszer kialakítása, a csepeli kiserdő rehabilitációja vagy éppen Angyalföld parkolási helyzetének javítása. Hozzátették, hogy ennek alapján Papcsák Ferenc és az önkormányzat „értetlenül és egyben döbbenten áll Tóth Csaba hirtelen jött, Zugló ügyei iránt tanúsított figyelme előtt”. A polgármester szerint ha Tóth Csabának valóban fontos lett volna a Városliget ügye, akkor részt vett volna a keddi parlamenti vitában, továbbá módosító javaslatot is beadhatott volna a törvényjavaslathoz – közölték.
Hangsúlyozták: az elmúlt három évben a kerületvezetés mindent megtett annak érdekében, hogy még rendezettebbé, szebbé és tisztábbá váljanak a kerület közterületei, s a Városligetet érintő fejlesztési terv is Zugló és a zuglóiak javát szolgálná.
Az önkormányzat mellett a Fidesz is reagált Tóth Csaba vádjaira: „A szocialisták nemtörődöm kormányzásával és városvezetésével szemben a Városligetre ma újjászületés, nem leépülés vár.” Azt írják, a kormány tervei szerint Budapest egykor népszerű családi parkja megújul, a főváros büszkesége és egyik legszebb látnivalója lesz, amihez elengedhetetlen, hogy állami vagyonkezelésbe kerüljön a Városliget, és hogy rendezzék az érintett ingatlanok tulajdonjogi helyzetét. A Városliget „családi kulturális, szabadidős, zöld élményparkként születik újjá”, összhangban megújuló környezetével: felépül a Fővárosi Nagycirkusz új épülete, megújul a Közlekedési Múzeum, létrejön a Magyar Tájak Konyhája elnevezésű gasztronómiafalu, valamint a Művészetek tere, ezzel párhuzamosan zajlik az állatkert fejlesztése, a Petőfi Csarnok átalakításával pedig egy új gyermek- és ifjúsági tudás-élmény központ létrehozása.