Jöhet a rendkívüli parlamenti ülésszak

A jövő hét elején a 2014-es költségvetés és a zsebszerződések felszámolása is téma lesz.

WL
2013. 12. 11. 11:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közigazgatási és igazságügyi miniszter erről szóló levelét szerdán tették közzé a parlamenti honlapon. Navracsics Tibor a rendkívüli ülésszak összehívását a levele mellékletében felsorolt 17 előterjesztés mielőbbi elfogadásának szükségességével indokolta.

Azt írta, a szavazások 2014 februárjára történő halasztásával a döntések végrehajtásának előkészítése szenvedne késedelmet, ami számos problémát okozhat a jogalkalmazásban, egyben fontos kormányzati célkitűzések késedelmes megvalósítását eredményezné.

A miniszter többek között a 2014-es költségvetést, a népszavazási jogszabályt, a Nemzeti Emlékezet Bizottságáról szóló törvényt és a büntetés-végrehajtási kódexet nevesítette. Dönthetnek továbbá az Áder János köztársasági elnök által a parlamentnek visszaküldött, a zsebszerződések felszámolása érdekében alkotott törvény újbóli elfogadásáról.

Az Országgyűlésről szóló törvény szerint a parlament évenként két rendes ülésszakot tart: minden év február elsejétől június tizenötödikéig, illetve szeptember elsejétől december tizenötödikéig.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.