Újra előzetesbe került Rezesová

Másodfokú, jogerős döntésével megszüntette az M3-ason halálos balesetet okozó szlovák nő házi őrizetét a törvényszék.

BL
2013. 12. 03. 17:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Koszta János tájékoztatása szerint ezzel a döntésével a Budapest Környéki Törvényszék – helyt adva az ügyészségi fellebbezésnek – megváltoztatta a Gödöllői Járásbíróság november 22-én hozott, házi őrizetről szóló végzését. A keddi határozat szerint a vádlott előzetes letartóztatását a másodfokú eljárás befejezéséig, de legfeljebb a nem jogerősen kiszabott szabadságvesztés időtartamáig kell fenntartani – tette hozzá a szóvivő.

A szlovák nőt november 22-én hat év fogházra ítélte nem jogerősen a Gödöllői Járásbíróság. Még aznap házi őrizetbe is helyezték a tavaly augusztus óta előzetes letartóztatásban lévő nőt.

Ügyvédje arra hivatkozva kérte a fogva tartás megszüntetését, hogy – figyelembe véve a 15 hónapja tartó fogva tartást és a kiszabott szabadságvesztés harmadolásának lehetőségét – már csupán 2 év 9 hónap van hátra a büntetésből.

A törvényszék indoklása szerint a vádlott kiemelkedő vagyoni háttere és külföldi kapcsolatrendszere adott esetben nagymértékben megkönnyíti egy esetleges külföldre távozás kivitelezését még az elektronikus nyomkövető eszköz használatának kötelező elrendelése mellett is. A nem jogerősen kiszabott szabadságvesztés mértéke, valamint Eva Rezesová személyi körülményei a másodfokon eljáró bíróság szerint olyan nagyfokú kockázatot jelentenek, amely a legsúlyosabb kényszerintézkedést teszi szükségessé.

A végzésben arra is kitértek, hogy a nem jogerős ítélet ellen az ügyész súlyosításért fellebbezett, és ez – figyelembe véve a halmazati szabályokat is – 5 évtől 13 évig terjedő büntetési tételkeretet jelent, ami a szökés veszélyét tovább fokozza. A keddi határozat ellen fellebbezésnek helye nincs – mondta a törvényszék szóvivője.

A TV2 riportja szerint Rezesová egy olyan XIII. kerületi luxusingatlanban töltötte házi őrizetét, amelyhez jachtkikötő, úszómedence, szauna és portaszolgálat is tartozik. A milliomosnő az elsőfokú ítélet után állítólag éjszakába nyúlóan ünnepelte házi őrizetbe helyezését.

A Fidesz frakcióvezetője felháborodásának adott hangot. Rogán Antal a Facebook-oldalára feltöltött videóban arról beszélt, elfogadhatatlan, hogy a másodfokú eljárás előtt a bíróság luxuskörülmények közé, házi őrizetbe helyezte a négy ember halálával járó közúti balesetet okozó, nyilvánvalóan ittasan vezető Eva Rezesovát. Hozzátette: önmagában ez az, ami felháborító és elfogadhatatlan, az „ítéletet majd megítéli a másodfokú bíróság”.

Az eljárás miatt a Jobbik is tiltakozott.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.