715 millióból újul meg a Vakok Állami Intézete

Átalakítják az energetikai berendezéseket, felújítják a homlokzatot és új nyílászárókat építenek be.

WA
2014. 02. 18. 14:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Soltész Miklós tájékoztatása szerint a 650 millió forintos hazai és 65 millió forintos uniós forrásból indított program során egyebek mellett átalakítják az energetikai berendezéseket, felújítják a homlokzatot, új nyílászárókat építenek be és megújítják a belső berendezéseket is.

Az államtitkár két további, rövidesen elinduló, a vakokat és gyengénlátókat érintő beruházásról is beszámolt: a Hungária körúti épület 300 millió forintos felújításáról, valamint a Tatán, 1,3 milliárd forintból épülő új országos bentlakásos rehabilitációs központ kialakításáról. Utóbbi a felnőttként látássérültté válóknak ad szakmai segítséget arra, hogy megtanulják a minél önállóbb élethez, közlekedéshez, munkához szükséges készségeket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.