„Szinte a halálból hoztak vissza az orvosok ma éjjel a kitöréstúra után, miután a légzésem megállt, s az eszméletemet emiatt elvesztettem egy műtét során” – közölte a nem mindennapi hírt Novák Előd hétfő este a Facebookon.
A Jobbik politikusa hétvégi teljesítménytúrája – a második világháborús budapesti német kitörésre emlékeztek – közben eltörte a bokáját, kilométereken keresztül „bajtársai segítségével” gyalogolt el a kocsiig, mely a Honvédkórházba szállította volna. A politikus megtagadta a képviselőknek kijáró különleges elbánást, és a Szent János kórházba vitette magát. Ekkor következtek be a nem várt események.
„Ma éjszakai műtétem gerincbe fecskendezett érzéstelenítése miatt valamiért a felsőtestem is lebénult, a légzésem is leállt, gyakorlatilag megfulladtam, de aztán szerencsére közvetlenül az eszméletvesztés után lélegeztetőgéppel megmentettek. A bokámat is sikeresen összecsavarozták, és már jól vagyok, de még napokig bent tartanak, aztán hetekig feküdnöm kell, naponta injekciózva magamat trombózis ellen. Fél év múlva pedig, amikor kiveszik a csavarokat a bokámból, ismét egy ilyen érzéstelenítés vár, illetve talán addigra sikerül megfejteni, hogy mi okozta a légzésem leállását.”
Novákot a kampányidőszakban frakciótársai fogják helyettesíteni, mintegy 50 lakossági fórumot kell kihagynia balesete miatt.
„Megtanultam értékelni a levegővételt, miután volt alkalmam józan ésszel megtapasztalni a megfulladás fájdalmát, tehetetlenségét, mint az űrben oxigén nélkül, mozgásképtelenül meghalni ” – zárta élménybeszámolóját a jobbikos honatya.