Selmeczi Gabriella ezt azzal kapcsolatban mondta vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján, hogy a szombati Magyar Nemzet arról írt, hogy állítólag hatalmas, bizonytalan eredetű vagyonra tett szert egy vezető szocialista politikus. A lap információi szerint az érintett egy országgyűlési képviselő lehet, aki évek óta több száz millió forintot parkoltat egy külföldön vezetett bankszámlán.
Mesterházy Attila tiszta vizet önthetne a pohárba, és kivizsgáltathatná az MSZP-n belül az ügyet, de ehelyett hallgat, ami többet mond minden szónál – fogalmazott a Fidesz szóvivője. Szerinte az MSZP elnöke is azt vallja, amit „főnöke”, Gyurcsány Ferenc, aki nemrégiben azt mondta, „jobb, ha nem tudjuk, honnan jönnek-mennek a pénzek a szocialisták számláin”.
Selmeczi Gabriella úgy látja, nemcsak a szereplők és a program, hanem „a korrupciós érdekek sem változtak semmit a baloldalon”. A „Gyurcsány-koalíció” követte el minden idők legkorruptabb kormányzását, és ha Mesterházy Attilán múlik, tőle ez változatlanul folytatódhatna – mondta.
„Hagyó, Szilvásy, Hunvald, Zuschlag, Juhászné Lévai Katalin, Molnár Gyula, Juhász Ferenc, Veres János, Sukoró, a moszkvai kirendeltség ügye, a postaszékház ügye, a honvédség vagyonának szétlopása, Wieszt János ügye” – a Fidesz szóvivője e néhány „ikont” sorolta fel „minden idők legkorruptabb kormányzásának korszakából”.
Hozzátette, nincs olyan korrupciós módszer, amelyet a szocialista párt ne alkalmazott volna. „A közpénzeket és a nemzeti vagyont nokiás dobozokban, színlelt szerződésekben, ingatlanpanamákban, telekcserékben és offshore cégeken keresztül csapolták le” – fogalmazott Selmeczi Gabriella. Szerinte ma „minden idők legkorruptabb politikai koalíciója állt össze újra a baloldalon, ahol kéz kezet mos”.