Székely László elmondta, a tavalyi 8088 panasz több mint ezerrel haladta meg a megelőző évit. Az idei évben a hivatal egyik nagy feladata, hogy a kínzás és más embertelen bánásmód elleni nemzetközi egyezményből fakadó kötelezettségnek megfelelően kiépítse a nemzeti megelőző rendszert – közölte. Székely László szavai szerint az országban négyezer helyszínen – például börtönökben, kórházak zárt osztályain, idősek otthonában – kell majd ellenőrzést végezni.
Több mint 8000 panasz érkezett tavaly az ombudsmanhoz
Több mint nyolcezer panasz érkezett az ombudsmani hivatalhoz a tavalyi évben.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!