Orbán arról is beszélt, hogy a kormány célja az, hogy 2018-ra a legfejlettebb iparral rendelkező ország legyünk Európában. Pécsről szólva kiemelte: ahhoz, hogy a várost el lehessen indítani a jövő felé, le kellett zárni a múltat. Ez volt az adósságátvállalás, most pedig fel kell építeni azt a Pécset, ami meghatározza a következő 20-30 évet. Ugyanakkor azt is hangsúlyozta, hogy „bár Pécs egy nagyváros, nem tud létezni önmagában, hanem egy egész régióban kell gondolkodnia, össze kell gyűjtenie az erőforrásokat”.
Arra a kérdésre, hogy a vízművek visszavételével Pécs tesztváros volt-e a Fidesz számára, a miniszterelnök úgy reagált: „Szimbolikus ügy volt – számunkra is, és szerettünk volna segíteni is.” Hozzátette: „valóban vannak olyan vagyontárgyak, és ebből a szempontból valóban tesztvárosnak lehet nevezni Pécset, amelyeket megpróbáltunk az elmúlt négy évben visszavenni”.
„Van még tennivalónk egyébként. Nemsokára lesz Magyarországon egy új vállalat, amit mi csak úgy hívunk, hogy »Első Magyar Közszolgáltató Vállalat«, aminek az lesz a dolga, hogy úgy adjon az embereknek energiát – háztartásoknak és a vállalkozásoknak is –, hogy nem akar ezzel profitra szert tenni. Ezzel szeretnénk – a harmadik rezsicsökkentés után – egy újabb komoly árzuhanást elérni.
Orbán Viktor hétfőn elindította a a hallássérültek kommunikációját segítő, videoalapú tolmácsszolgáltatás tesztidőszakát. A kormányfő a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének (Sinosz) budapesti székházában tartott ünnepségen hangsúlyozta: a fogyatékossággal élők munkanélkülisége az elmúlt négy évben 40 százalékkal csökkent, ma 16 ezerrel többen dolgoznak közülük, mint korábban.
















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!