A pártelnök-miniszterelnök kritikával illette a megelőző nyolcévnyi kormányzást, a baloldali erőkről pedig megjegyezte: megfigyelte, hogy ha nem a baloldal nyer, hanem a Fidesz, akkor a választások nem lehetnek tisztességesek (...) „sőt nemhogy nem tisztességesek, hanem vége van a demokráciának”.
„Az ő szenvedélyük a gyűlölködés, a mi szenvedélyünk pedig Magyarország” – mondta, „jobboldali fiatal ellenfeleinek” pedig, akik még sosem kormányoztak, azt javasolta: előbb tegyenek le valamit az asztalra, bizalom ugyanis nem a beszédért, hanem a tettekért jár.
Orbán az Európai Unióból való kilépéssel kapcsolatban – „amit ajánlgatnak nekünk” – kijelentette: tagnak lenni nem szerelmi kérdés, hanem jól megfontolt érdekek kérdése. „Nem is szentek üldögélnek ott, sokkal inkább harcosok.” Megjegyezte, maga is úgy ül ott, mint a matyó ember az ivóban: a csizmája szárában tartva a bicskát. Nem érdemes kimaradni az ügyek intézéséből – fűzte tovább –, harcolni kell.
Fontosnak nevezte az elmúlt négy évből a rezsicsökkentést, mint mondta, az emberek először élhették át, hogy január 1-jén nem arról hallanak, minek mennyivel emelkedik az ára. „Ők nyolc év alatt tizenötször emelték a rezsit” – bírálta elődeit. A családtámogatás ügyét az egyik legfontosabbnak nevezve szólt a gyermekek utáni adókedvezményről, illetve a gyed extráról is. Azt is elmondta: a jelenlegi kabinet nemcsak megőrizte, de növelte is a nyugdíjak értékét.
Orbán Viktor nehéz embernek nevezte Tállai Andrást, aki keményen harcol a helyiekért, „éppen két éve a reptér miatt eszi az életemet”. Hozzátette: megígérte neki, hogy ha megnyeri a választást, ismét beszélnek erről.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy a kormány Mezőkövesdről 4 milliárd forint adósságot vitt el, emellett 7,8 milliárd forint fejlesztési forrás érkezett a városba. A kormányfő azt kívánta a helyieknek: életükben ennél rosszabb üzletet ne kössenek.
A település értékeiről is szólt, például arról, hogy Louis Armstrong zenekarának egyik tagja is innen származott. Arra is visszaemlékezett, hogy amikor 1994-ben először járt Mezőkövesden, egy megye I-es meccsen rúgott kezdőrúgást; gratulált a helyieknek, hogy „azóta a világ sokat változott”. Mindenkit arra kért, ne felejtse el, egy a tábor, egy a zászló. Azt javasolta: ne spekuláljanak, bonyolult kombináció nélkül mindkét szavazatot adják a Fideszre.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!