Időben megérkezett a csaknem 12 millió könyv

A hiányzó 30 ezret is azonnal pótolják – közölték.

VZ
2014. 09. 10. 16:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Összesen 4281 iskolába, 1 126 585 tankönyvcsomagot, azaz 11 836 513 tankönyvet szállítottak ki, ebből 10 764 234 tankönyvet névre szólóan, a többit könyvtári állománygyarapításához, csomagoltan juttatott el az iskolákba –- közölték.

A Kello a július 31-éig nem teljesítő kiadók pótlólagosan beszállított könyveit augusztus végén, szeptember első napjaiban szintén kiszállította. A kiadói beszállítások hiánya a július 31-ei állapot szerint több mint 120 ezer példány volt, ez a szám augusztus 31-ére alig több mint 30 ezerre csökkent. A kiadóktól beérkező, még hiányzó tankönyveket a Kello a kiadói beszállítást követően azonnal szállítja az iskolák, diákok számára – jelezték.

Kitértek arra is: az esetleges problémák gördülékeny kezelésére a Kello külön hibabejelentő felületet biztosít, ahol a hibás vagy hiányzó kiadványokat jelezhetik az intézmények. Az alapellátásban átadott tankönyvcsomagok esetében az átvételt követő 15 napon belül, de legkésőbb szeptember 15-éig van lehetőségük az iskoláknak a felmerülő problémák javítását kérni.

Szerdáig közel 9500 diákot érintett a tankönyvcsomagokkal összefüggő reklamáció, ez a tankönyvcsomagok számához képest elenyésző, hiszen a több mint egymillió csomagnak alig 9 ezrelékét teszi ki – írták.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.