Keményen helyre tették a Tescót a civilek

A Tesco kérjen tanácsot, ha egyedül nem megy a bolt; a bezárt üzleteik helyett pedig magyar boltoknak kéne nyílniuk.

MNO
2015. 01. 14. 17:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ugyanakkor arra is rámutattak, hogy a 222-ből 13 üzlet bezárása azonban azt igazolja, hogy a 209 nyitva maradó üzlet „vígan nyereséges”. A magyar vásárlókat elgondolkodtatja, hogy vajon miért mutat két éve veszteséget 209 nyereségesen működő bolt mellett a Tesco mérlege – tették hozzá.

Ezért, mint írták a civilek, javasolják a Tesco szakmai vezetésének, hogy sikeres működésük érdekében kérjenek szakmai útmutatást a konkurens külföldi és magyar élelmiszer-kereskedelmi láncoktól. Emellett „a CÖF-CÖKA levelezői tanácsolják a magyar vásárlóknak, hogy ne vásároljanak olyan üzletláncban, ahol a tőlük beszedett árrést kreatív könyveléssel el lehet költségelni. A nyereségadót megkerülő cég burkolt áremelést hajt végre azzal, hogy a magyar költségvetésbe nem fizet nyereségadót. Az általa hivatkozott multiadó és az élelmiszer-felügyeleti díj a töredékét sem képezheti a közel 700 milliárd forintos forgalomból reálisan képződő nyereségnek” – mutattak rá.

„Támogatóink javasolják a magyar üzletláncoknak, hogy bocsássanak ki magyar állampolgároknak szóló részvényeket, ezzel befektetési tőkét szerezve, majd új üzletek nyitásával pótolják a Tesco bezárt üzleteit. A részvénytulajdonos magyar állampolgárok bizonyosan a magyar üzletláncok vásárlói lesznek” – zárták közleményüket.

Ismert, a Tesco a héten jelentette be, hogy tizenhárom magyarországi egységét bezárja, a lépés körülbelül 500 munkavállalót érint, amiért a cég állítólag a kormány intézkedéseire hivatkozik. Ez ellen a kormány mellett a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete is tiltakozott. Az érdekvédelem közölte: elfogadhatatlannak tartja, hogy a Tesco a magyar kormányra hárítja át a boltbezárások felelősségét. Eközben sokszor csak papíron veszteségesek a magyarországi hipermarketek – állította a Hír TV Magyarország élőben című műsorában a szervezet elnöke.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.