Egy szabad, élhető, biztonságos és igazságos ország megteremtése érdekében elvi nyilatkozatot fogadott el a Jobbik választmánya a kormányzati alapvetésekről – közölte Apáti István, a Jobbik szóvivője csütörtöki sajtótájékoztatóján.
„Létbiztonság, jogbiztonság, közbiztonság” – a szóvivő ezzel a három jelszóval foglalta össze a „2018-as Jobbik-kormány” alapvetéseiről szóló nyilatkozatot, amelyet közlése szerint a Jobbik országos elnökségének előterjesztésére fogadott el az országos választmány. Elmondta: az alapvetéseket a párt szombati kongresszusán is megerősítik, ahol jóváhagyják Vona Gábor miniszterelnöki jelölését is.
Közölte: a Jobbik első és legfontosabb alapvetése, hogy minden magyart képvisel, mert véleményük szerint elég volt az elmúlt közel három évtized megosztottságából, a párt sem a külföldi helytartókból, sem az elmúlt hét évben uralkodó földesurakból, oligarchákból nem kér. Hozzátette: ez az alapvetés fejezi ki, hogy a Jobbik nemzeti rétegpártból nemzeti néppárttá vált.
Apáti István a kivándorlás társadalmi problémája miatt szintén fontos alapelvnek nevezte, hogy mindenki a szülőföldjén boldogulhasson, mert jelenleg százezrek érzik úgy, hogy Magyarország élhetetlen. A Jobbik szóvivője nemrégiben megjelent adatokra hivatkozva azt mondta: az eddigi, legalább 500 ezer magyar kivándorló mellett, a következő egy-két évben legalább 370 ezren készülnek elhagyni az országot, és több mint 600 ezren szintén ezt fontolgatják.
Kijelentette: a Jobbik kormányra kerülve ideológiai és profitközpontú politika helyett emberközpontú politikát akar folytatni, mert a magyar embereknek elege van az elmúlt 30 év parttalan, terméketlen vitáiból, és abból is, hogy a pénzközpontúság határoz meg mindent. Közölte: a Jobbik szerint valódi reformokra van szükség az oktatásban, a rendvédelemben és az egészségügyben.
Szintén az alapvetések közé sorolta, hogy a Jobbik számára a politika mint hivatás nem uralkodást, hanem szolgálatot jelent, ezért szeretnék visszaállítani a politika becsületét és tekintélyét. A Jobbik szóvivője szerint ugyanis jelenleg a politika egyet jelent a „legmagasabb szintről vezérelt, szervezett bűnözéssel”, a politikus, pedig „az aljas becstelen gazemberrel”. Hozzátette: a Jobbik polgármesterei ugyanakkor azt bizonyítják, hogy lehet ezt másképpen is csinálni.