Orbán Viktor az őt kérdező női újságíróknak: Randevúzni akarnak velem?

A kormányfő szerint van helye a tisztelet kultúráját erősítő állami vagy civil akcióknak.

Katona Mariann
2017. 10. 31. 8:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Abban bízom, hogy a család és az iskolai nevelés végül is a férfiakat arra a belátásra fogja majd vezetni, hogy a nőknek mindig meg kell adni a tiszteletet – így reagált Orbán Viktor hétfőn a parlamentben lapunknak. A Magyar Nemzet azt kérdezte a miniszterelnöktől, hogy szerinte lenne-e szükség egy olyan állami felvilágosító kampányra, ami a szexuális zaklatások megelőzését szolgálná. – Szerintem minden olyan akciónak – legyen az állami vagy civil –, amelynek az a célja, hogy a tisztelet kultúrája erősödjön, annak van helye. Azt hiszem, ez a pontos válasz” – mondta a kormányfő.

Orbán Viktort egyébként már azelőtt is szerettük volna kérdezni más sajtóorgánummal egyetemben, mielőtt megválaszolta volna az azonnali kérdéseket a parlamentben. A kormányfő azonban ebben az első körben úgy reagált két női újságíró bemutatkozásakor, hogy „randevúzni akarnak velem?” Később a Lánchíd Rádió kérdésére – mit szól ahhoz, hogy a Publicus felmérése szerint a Fidesz a 2,2 millió szavazóján kívül a többi állampolgárt nem tudja megszólítani – úgy felelt: „Mi mindenkihez beszélünk, igyekszünk úgy beszélni, hogy mindenki meg is érthessen bennünket”.

A miniszterelnök az újságírók mellett ellenzéki képviselőknek is válaszolt, nemegyszer indulatokat gerjesztve

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.