Medián: Hat éve először jár 40 százalék felett a Fidesz

A teljes népesség 30 százalékának nincs pártja.

MN
2017. 11. 01. 20:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A felmérés adatai szerint szeptemberhez képest a Fideszen kívül egyedül a Demokratikus Koalíció ért el érdemi javulást: Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök pártját jelenleg a népesség 5 százaléka választaná.

cikk mellett közölt grafikonon látható, hogy a Fideszre a választani tudók 56, a választani tudó biztos szavazók 61 százaléka szavazna. A Jobbik a teljes népességen belül 11, a biztos szavazóknál 14 százalékon áll, az MSZP-t a teljes népességben 7, a biztos szavazóknál 9 százalék, az LMP-t 4, illetve 5 százalék választaná, a DK-ra a biztos szavazók 7 százaléka adná voksát. A Medián felmérése szerint a Magyar Kétfarkú Kutya Pártot támogatja a teljes népesség 1, a biztos szavazók 2 százaléka, a Momentum Mozgalom, valamint az Együtt és a Párbeszéd közösen 1-1 százalékon áll. A teljes népesség 30 százalékának nincs pártja.

A cikkben hangsúlyozták: az utóbbi hat hónapban nemcsak a Fidesz népszerűsége, hanem a kormány teljesítményének megítélése és a lakosság általános közhangulata is fokozatosan javult. Októberben a válaszadók 48 százaléka adott jó osztályzatot az Orbán-kormánynak, és 44 százalék szerint az országban jó irányba mennek a dolgok.

Kitértek arra is: a szavazók megosztottak abban a kérdésben, hogy mi lenne jobb a választás után, mert 45 százalékuk kormányváltást szeretne, 44 százalékuk viszont azt, ha maradna a mostani kormány. Ugyanakkor – fűzték hozzá – tíz válaszadóból hatan úgy gondolják, hogy 2018-ban is a Fidesz győz majd.

A Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet október 20-a és 24-e között készítette országos reprezentatív felmérését.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.