Beismerő vallomás Brüsszeltől

A magyar plakátkampány ellen indít akciót az Európai Bizottság — jelentette be tegnap a bizottság egyik szóvivője, aki fikciónak titulálta a kormány hirdetéseit Brüsszel migrációs politikájával kapcsolatban. Hollik István kormányszóvivő beismerő vallomásnak értékelte a testület állásfoglalását, Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója pedig úgy fogalmazott: a brüsszeli heves reakció arról árulkodik, hogy igencsak érintve érzik magukat a témában.

Forrás: MTI-MN2019. 03. 01. 6:14
ALDE President Verhofstadt talks in front of an anti-Hungary's PM Orban billboard in Brussels
A bevándorláspárti politikusok előszeretettel támadják Orbán Viktort és kormányát Fotó: Reuters
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Magyarország az az állam, amely a legbátrabban és legkonkrétabban megnevezi azokat a folyamatokat és kezdeményezéseket, amelyek a migrációt erősítenék az EU felé, és amelyek szembemennek a nemzetállamok szuverenitásával – hangsúlyozta Hidvéghi Balázs, aki pozitív fejleménynek nevezte, hogy a migrációval kapcsolatos vita felszínre került az elmúlt években. Szavai szerint nemcsak a magyar, hanem az ­európai emberek többsége sem kér a rájuk erőltetett migrációból, s így a nyilvánosság erejével lehet fellépni ezen törekvések ellen.

Hollik István kormányszóvivő beismerő vallomásnak értékelte az EB állásfoglalását és azt, hogy az Európai Parlament megszavazta a migránsvízumokat.

– Világosan szerepel az állásfoglalásban – folytatta –, hogy a bizottság biztosítani akarja a legális migráció lehetőségét. A kormányszóvivő szerint ezek a javaslatok egy irányba mutatnak: ösztönözni kívánják a bevándorlást Európába, ám a kabinet ezt ellenzi, és ragaszkodik ahhoz, hogy minden magyar értesüljön a tervekről.

Közben Manfred Weber, az Európai Néppárt frakció­vezetője egy német lapnak azt hangoztatta, hogy a „Jean-Claude Jun­ckerrel szembeni támadásoknak semmilyen ténybeli alapjuk nincsen”, Orbán Viktort pedig „fáradságos kortársnak” nevezte, amiért továbbra is fennállnak a vitáik a magyar miniszterelnökkel.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.