Több százan futottak szombaton a Beregszász melletti Makkosjánosiban az Ökumenikus Segélyszervezet 5. Kárpátaljai jótékonysági félmaraton rendezvényén. A futók Gyurta Dániel olimpiai bajnok úszó vezetésével vágtak neki a hagyományos jótékonysági futóversenynek.
Az olimpikon elmondta, nagyon fontosnak tartja, hogy minél több adomány gyűljön össze, amiből a rászorulók téli tüzelővel, élelmiszerekkel, a hátrányos helyzetű gyermekek pedig fejlesztési programokkal támogathatók.
Gerevich János, az Ökumenikus Segélyszervezet kárpátaljai–ukrajnai képviseletének vezetője pedig kifejtette: a jótékonysági sportverseny része a segélyszervezet által szeptember 24-én elindított országos pénzadománygyűjtésnek, amit az 1353-as adományvonal hívásával lehet támogatni.
A kárpátaljai magyarság és az anyaország közötti kapcsolattartás fontosságát hangsúlyozva arra biztatott, hogy minél többen tárcsázzák a 1353-as adományvonalat, és hívásonként 250 forinttal támogassák a rászorulókat Kárpátalján.