
Nincs menekvés: Őrületes meleg következik a jövő héten
Berobban a nyár az elkövetkezendő napokban.
A magyarellenesség általános román nemzetstratégiai ideológiává lépett elő Romániában – állapította meg Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke abban a Zoom-videóbeszélgetésben, amelyet az Írdalá kampánystábja készített vele. Az erdélyi politikus hozzátette: évek óta nemzetstratégiai offenzíva van folyamatban. Tőkés László a nemzeti összetartozás napján Bukarestben tartózkodik, mert ma tárgyalták a Klaus Johannis államelnök elleni perét. A román elnököt a romániai magyarok, a legnagyobb ellenzéki párt tagjai, valamint Magyarország állampolgárai ellen irányuló uszító kijelentései miatt jelentette fel a magyar politikus.
– Furcsa mementóként itt vagyok kénytelen a trianoni békediktátum aláírásának évfordulójára visszaemlékezni. Nagyon fontos, hogy ez a jubileum mozgósítsa a Kárpát-medencét, hogy az 1989-es formai rendszerváltás után egy Kárpát-medencei nemzetpolitikai rendszerváltásra is sor kerüljön, amely méltó módon ad választ a provokációknak – fogalmazott, hozzátéve, hogy csoda történt, amikor Székely Nemzeti Tanács kezdeményezését több mint 1,2 millió ember írta alá.
Az Írdalá kampánycsapata az Európai Unióban, ősei földjén, kisebbségi sorban élők helyzetéről szóló interneten elérhető vitákkal szeretné a figyelmet fenntartani a jelenleg futó legsikeresebb polgári kezdeményezésen. Mint az a korábbi vitában elhangzott, hogy ha nem is parádés módon, de a magyar közbeszéd ingerküszöbét elérte a kérdés, ám Magyarországon, Szlovákián és Románián kívül nagyon kevés országban sikerült témává tenni.
Uniós szinten azonban még nem létezik a regionalizmus dilemmáiról szóló diskurzus, így már az önmagában sikere lenne a petíciónak, ha a közbeszéd érdemben foglalkozni kezdene vele.
Hétfőn 20 órai kezdettel Schiffer András ügyvéddel, Parászka Boróka újságíróval, a kezdeményezés egyik kritikusával Megadja Gábor beszélget az irdala.hu Facebook-oldalán.
Berobban a nyár az elkövetkezendő napokban.
Magyarország érdekei egyértelműek.
Az aláírók kitértek a kárpátaljai magyarok helyzetére is, remélik, nem haragszanak rájuk az ukránok.
Újabb önellentmondás, egyre többen jönnek rá, miről is szól a Tisza Párt.
77 éves lenne Cserháti Zsuzsa – fia elárulta, miért nem jár a sírhoz
Klopp kimondta, amit a Liverpool-szurkolók hallani akartak
Eldőlt Dzsudzsák sorsa, kiderült, marad-e Debrecenben
Paláver – Lavinát indított Orbán az EU-ban, már az osztrákok is sarokba ültetnék von der Leyent + videó
A Ferencvárosnál folytatja a magyarok rémálma, jól emlékszünk a góljára
Reagált az iráni Iszlám Forradalmi Gárda az amerikai támadásra + videó
Majdnem újabb európai csapat égett meg a klub-vb-n, de jött Bellingham
Gyönyörű menyasszony volt a győriek átlövője, Veronica Kristiansen
Új részlet derült ki Michael Schumacher állapotáról
Beigazolódott a Real Madrid-szurkolók legnagyobb félelme Kylian Mbappéról
Az Orbán-fóbiás újságíró nagyon csúnyán megbukott, rajta nevet az internet
A spanyolok nekimentek az UEFA-nak, óriási balhé az Anglia elleni meccsen
Berobban a nyár az elkövetkezendő napokban.
Magyarország érdekei egyértelműek.
Az aláírók kitértek a kárpátaljai magyarok helyzetére is, remélik, nem haragszanak rájuk az ukránok.
Újabb önellentmondás, egyre többen jönnek rá, miről is szól a Tisza Párt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.