Nem hinném, hogy Korózs elvtárs annak idején, fiatal és derék műszerész szakmunkásként – Kádár és Horn is így kezdte, micsoda mellkasfeszítő dicső évek –, vagy később a szocialista érzékenyítés esti egyetemén a foxi-maxin (marxizmus-leninizmus) hallott, tanult(?) volna Szent Kamillról, a mentősök védőszentjéről.
Tudatlanul, de szándékosan beleállt megint az aljas hazudozásba és rémhírterjesztésbe, és hogy hihetőbb legyen, igaz, tudta nélkül Szent Kamill bőrébe próbált belebújni. De gyorsan kilátszott a ló bal patája.
A közösségi oldalán olyan videót lehetett látni, – már nem lehet – amelynek riportere, rendezője maga a parlament Népjóléti Bizottságának szocialista elnöke, aki azt mondatja ki egy állítólagos mentős nővel (N. Athinával), hogy a járvány idején tíz olyan kórházból hazaküldött beteget szállított, vagy ápolt, akik közül tíz nap alatt kilencen meghaltak.
Korózs Kamill biztos, ami biztos rátett még egy lapáttal a hitelesség kedvéért: –„Ez a nagyszerű asszony mentőtiszt” – mondta bele a kamerába, fő a tömeghisztéria.
A kitalált, embertelen és gyalázatos „sztorit” követően az Országos Mentőszolgálat a megszégyenülés küszöbén toporogva keresni kezdte az igazi Szent Kamill női követőjét, hol, mikor, ki látta, ki ismeri, esetleg ki dolgozott vele. Egyetlen mentős sem akadt, aki látta, aki emlékezne, vagy csak beszélt volna Athinával.
A főállású mentőtisztről gyorsan kiderült, hogy sem az Országos Mentőszolgálat, sem a magyar egészségügyi szakdolgozók nyilvántartásában nem szerepel, vagyis: a szocialista elnökön és kérdezőbiztoson kívül a szakma számára teljesen ismeretlen. Csoda, ha a mentősök néhány vérnyomáscsökkentő tabletta után felháborodva határolódtak el, és kérték ki maguknak az aljas hazugságot, lejárató csúsztatást?
A repülős Gizi történetére hajazó szándékos szélhámosság azért több mint egy nevetséges, amatőr „műbalhé”, mert az elkövetője az MSZP országgyűlési képviselője, a parlament Népjóléti Bizottságának az elnöke, aki egy közönséges hazudozó és rémhírterjesztő. A szavahihető Korózs szólítgatja fel, zavarná el Orbánt, Káslert, a kormányt.