
C-vitamint ajánlott Gulyás Mártonnak az államtitkár – vitába is szálltak az egészségügyről
Orosházán látogatott kórházat Takács Péter, amikor megjelent a Partizán műsorvezetője.
Október elsején a Pécsi Járásbíróság Nyomozási Csoportja letartóztatta azt a négy vállalkozót, akik számlagyárból szereztek százmilliókat. A luxuskörülmények között élő csalók közel félmilliárd forinttal károsították meg az államkasszát, balatoni villákra, sportkocsikra költötték a pénzt. Jóval az átlag feletti körülmények között élt az a vállalkozó, aki három társával egy adócsaló építőipari céghálózatot működtetett. A számlagyár 433 millió forint kárt okozott a költségvetésnek. A Nemzeti Adó és Vámhivatal bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás miatt indított büntető eljárást az ügyben.
Egy látszólag építőipari tevékenységet végző, hét Pest megyei gazdasági társaságból álló céghálózatot működtetett a szintén Pest megyei illetőségű bűnszervezet vezetője. A láncolatba épített cégek elenyésző mennyiségű valós munkát végeztek, azokat ténylegesen fiktív számlázásra, kifejezetten bűncselekmények elkövetésére hozták létre. Az ügyben feltárt befogadó cégek a fiktív számlák könyvelésükbe történő beállításával jelentősen csökkentették, illetve elkerülték ÁFA és társasági adónemben jelentkező fizetési kötelezettségeiket. A bűnszervezeti cégláncolaton az elkövetők csaknem nágymilliárd forintot futtattak át. Az ügyletek valóságtartalmát kérdőjelezi meg az, hogy a cégláncolatba beérkező összes pénz az utalások napján vagy az azt követő napon készpénzben felvételre került a bűnszervezet egyik tagja által.
A bűnszervezet 433 millió forint vagyoni hátrányt okozott a költségvetésnek az általános forgalmi adó és társasági adó adónemben. Ennek közel kilencven százaléka megtérült az akció során, a kiterjedt vagyonkutatás eredményeképpen. A bűnszervezet irányítójának 355 millió forint értékű luxusingatlanain túl a ruhák közé elejtett titkos széfben talált 7,5 millió forintot, három több tízmillió forint értéket képviselő sportkocsit foglaltak le a nyomozók. A cégek számláit zárolták, az ezeken levő pénzt lefoglalták.
A rajtaütés napján három megyében huszonnégy helyszínen intézkedett az a hetven adónyomozó és pénzügyőr, akik begyűjtötték a bizonyítékokat, gyanúsítottakat és tanúkat hallgattak ki. A NAV informatikai szakemberei segítségével adatmentéseket hajtottak végre a csalás elkövetése során használt laptopokról, telefonokról és e-mail fiókokból.
A nyomozók összesen hét személyt hallgattak ki, akik közül a bűnszervezet vezetőjét, két további bűnszervezeti tagot, valamint az őket segítő, a pénz mosásában főszerepet játszó, a bűnszervezet tagjaként közreműködő könyvelőt is őrizetbe vették. A Pécsi Járásbíróság Nyomozási Csoportja – figyelemmel a bűncselekmények jelentős tárgyi súlyára, a kiszabható büntetési tételekre és a gyanúsítottak bűnszervezetben betöltött meghatározó szerepére – elrendelte mind a négy gyanúsított letartóztatását.
Orosházán látogatott kórházat Takács Péter, amikor megjelent a Partizán műsorvezetője.
A sportáruház-láncban kapható négy különböző ízesítésű termék érintett az akcióban.
Több milliós károkat okoztak, kilenc esetről tudnak eddig a hatóságok.
Torlódással kell számolni a műszaki mentés alatt.
Mutatjuk, mely átkelőket zárják le órák múlva a magyar-osztrák határon
Mbappé gusztustalankodása után az UEFA meghozta a döntését + videó
„Petra miatt fajultak idáig a dolgok” - kitálalt a Farm VIP kiesője
Őrjöngenek a szlovákok: azonnali lépéseket követelnek a magyarok ellen
Most kaptuk: mentőhelikopterrel vitték kórházba az olimpiai bajnokot
Megelégelte a NAV, hogy nem értik a magyarok: most közleményben magyarázza el, hová tűnnek a hivatalos levelek
Ronaldo megint alakított, az éjjel főszereplő lett a rijádi derbin + videó
Emberelőnyben fordított, és nyert a Bayern München Augsburgban
Törlik a magyarok kedvenc sorozatát a Maxról, egy hónap maradt csak a darálásra
Itt a kínai válaszcsapás Donald Trump vámjaira
A Liverpool legendája valóban kipécézte magának Szoboszlait
Donald Trump durva videót osztott meg a húszikat ért támadásról
Orosházán látogatott kórházat Takács Péter, amikor megjelent a Partizán műsorvezetője.
A sportáruház-láncban kapható négy különböző ízesítésű termék érintett az akcióban.
Több milliós károkat okoztak, kilenc esetről tudnak eddig a hatóságok.
Torlódással kell számolni a műszaki mentés alatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.