Operatív törzs: A rendkívüli jogrend gyors cselekvést tesz lehetővé

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

A veszélyhelyzettel kapcsolatos intézkedések végrehajtásában a kormány kéri az állampolgárok együttműködését – hangsúlyozta Gál Kristóf.

Csókás Adrienn-Nagy Orsolya
2020. 11. 04. 11:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– A járvány egyre nagyobb megterhelést jelent az egészségügyi ellátó rendszer számára, megfeszített munkát végeznek az ott dolgozók. A védelmi intézkedések azt a célt szolgálják, hogy a kórházak működőképességét megtartsuk. Látjuk a napi adatokból, hogy egész Európában rendkívüli a terhelés, ezért mindenkitől jogkövető magatartást várunk el – hívta fel a figyelmet Müller.

– Nem tudni, kinek milyen a reakciója a vírusfertőzéssel szemben, senki nem tudhatja, hogy akár fiatalon, egészségesen hogyan fog reagálni a fertőzésre. Senki nem kivétel az alól, hogy be kell tartania a szabályokat – szögezte le Müller Cecília országos tiszti főorvos, hozzátéve: óriási teher nehezedik az egészségügyi rendszerre, ezért együtt kell megpróbálnunk kímélni a rendszert.

Az országos tiszti főorvos kitért arra, hogy a járvány kezdete óta próbálják követni a járvány dinamikáját, a 44. héten végzett vizsgálat alapján elmondható: egy hét alatt másfélszeresére nőtt a megbetegedések száma. A fertőzöttek átlagéletkora kúszik felfelé a második hullámban, mostanra 45,7 -re nőtt.

A vírus terjedésének területi eloszlásáról közölte: településeink nyolcvan százalékában találtak eddig pozitív eseteket, de a maradék húsz százalékában is lehetnek fertőzöttek. Budapesten másfélszer annyi fertőzött van, mint vidéken, országos átlagban pedig 888 fertőzött jut százezer lakosra. Békés, Somogy és Tolna megyében alacsony, Budapesten, Győr-Moson-Sopron, Nógrád és Vas megyében viszont magas a fertőzöttek száma.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.