Úgy tűnik, hogy a különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekményekkel vádolt Czeglédy Csaba ügyvédi irodája nemcsak a Gyurcsány-párt által uralt budapesti kerületekben, hanem a DK-s kötődésű vidéki önkormányzatoktól is megbízást remélhet.
Erről tanúskodik ugyanis egy levélrészlet, amely a számos megyei kiadványt jegyző Zalatáj Kiadó honlapján jelent meg, és amelyből kiderül, hogy egy építési projekt kapcsán a zalaszentgróti önkormányzat nevében a Czeglédy Ügyvédi Iroda küldött levelet a vállalkozónak. Lapunk kérdésekkel fordult tegnap kora délután a zalaszentgróti önkormányzathoz, amelyre lapzártánkig nem érkezett válasz.

A Zalatáj Kiadó honlapja részletezi az ügy előzményeit is. Mint írják, Zalaszentgrót önkormányzata 2018-ban pályáztatás útján 6,55 millió forintért értékesítette a Batthyány utca 8–10. szám alatti ingatlanokat. A városvezetés nyílt pályázatot írt ki, hogy a területen – a településképpel összeegyeztethető – társasház épüljön. A nyertes a Két Tarbuza Kft. volt, amelynek 2021. június végéig kellett volna megépítenie az ingatlant parkolókkal, garázsokkal és a társasház külső környezetének rendezésével.
A munkálatok azonban csigalassúsággal haladtak. A Két Tarbuza Kft. 2020. január 13-án kelt levelében a határidők módosítását kérte, amelyre rábólintott a képviselő-testület: az eredetileg meghatározott dátumot két évvel csúsztatták, így az építkezésnek 2023. június végére kellett volna elkészülnie. Az új határidőkről szóló dokumentumot végül mindkét fél aláírta, ám úgy tűnik,
a kivitelező ezután sem teljesítette maradéktalanul a kötelezettségeit, ezért 2021. február 15-én Baracskai József polgármester úgy döntött, hogy visszavásárolják az ingatlant, és érvényesítik a szerződésekben foglalt késedelmi és meghiúsulási kötbért.
Az ingatlan visszavásárlása kapcsán a Zalatáj Kiadó honlapján megjelent levélrészlet tanúsága szerint a zalaszentgróti önkormányzat Czeglédy ügyvédi irodáját bízta meg a jogi feladatokkal. Sőt úgy értesültek, hogy az ingatlanfejlesztés ügyében Czeglédy Csaba személyesen kereste fel a Két Tarbuza Kft. képviselőjét.
Habár Baracskai József függetlenként, pontosabban a Szentgrót Most választási formáció tagjaként szerzett mandátumot, a politikus korábban a Gyurcsány Ferenc által vezetett Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője volt. Tudomásunk szerint Baracskai jelenleg is a DK tagja, 2011-ben hagyta el az MSZP-t, hogy csatlakozhasson Gyurcsány Ferenc akkor még frissen alakult politikai formációjához. Helyi forrásaink szerint a városvezető személyesen is jó kapcsolatot ápol a pártelnökkel.
Úgy tűnik, Czeglédy Csaba ügyvédi irodája egymás után nyeri el a DK által irányított településeken és budapesti kerületekben az önkormányzati megbízásokat.