A Momentum elnökének az új rendszerváltozásra irányuló tervei alkotmányjogi tudáshiányról árulkodnak, jogállamot nem lehet jogállam ellenében építeni – hangsúlyozta a Mandinernek Schiffer András ügyvéd annak kapcsán, hogy Fekete-Győr András a következőket mondta egy videóban: a „magyar állam által fenntartott és finanszírozott hírportáloknak az uszító propagandistáit” időlegesen el kell tiltani.
Schiffer András tévesnek ítélte a momentumos elnök okfejtését, miszerint a kormányalakítás „kikényszerítésére” szükség volna, mivel a jogszabályok alapján bármelyik oldal könnyen szerezhet kétharmadot.
– Hiszen már az 1990-es választójog is a többségi elvet favorizálta, ám 2014 óta már ott van a győzteskompenzáció, és ez fokozottan kedvez a relatív győztesnek – mondta a portálnak az ügyvéd.
– Aki tehát ilyesmiket vizionál, az nemcsak bohócot csinál magából, hanem igazolja azt is, hogy nincsen tisztában a magyar alkotmányjogi berendezkedéssel, a különböző közjogi szereplők jogköreivel, illetve a választójogi rendszer sajátosságaival
– szögezte le Schiffer András, aki a baloldal szólamának nevezte a Fekete-Győr András által is rendre hangoztatott „felcsúti pert”, mely szerint már a jelenlegi baloldal által megnyert választás másnapján bírósági eljárás indulna kormánypárti döntéshozók és „fideszes oligarchák” ellen.